W trakcie trwania konferencji istnieje swobodna możliwość zmiany sal i bloków tematycznych.
Dialog i promocja
3.
Gospodarka
2.
Społeczeństwo i jakość życia
1.
3 bloki tematyczne:
Naszym celem jest inspirowanie samorządowców i ekspertów do dyskusji, poszukiwania odpowiedzi i nowatorskich rozwiązań na aktualne problemy, z którymi zmagają się jednostki samorządu terytorialnego, analizowanie trendów, i stworzenie swobodnej przestrzeni do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.
Nad jakością merytoryczną wydarzenia czuwa Rada Programowa, pod kierownictwem organizatora Polska Press Grupa z udziałem partnerów strategicznych: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Toruń.
Konferencja samorządowa „Czas na regiON” to multitematyczna konferencja skierowana do samorządowców, pracowników jednostek samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, przedstawicieli instytucji, organizacji i spółek samorządowych oraz przedstawicieli administracji publicznej z całej Polski.
Budżety obywatelskie — jak gminy wspierają procesy decyzyjne mieszkańców?
Procesy rewitalizacji miast
Zmiany demograficzne na obszarach wiejskich i w miasteczkach #SrebrnaGospodarka
14:40 - 15:30
Nowoczesne technologie komunikacyjno-informacyjne i ich wpływ na rozwój miast i wsi
Formy i możliwości współpracy jednostek samorządu terytorialnego
Zielona transformacja w samorządach. Jak wygląda walka ze smogiem, zanieczyszczeniami i hałasem?
12:30 - 13:20
Rozpoczęcie bloków tematycznych
12:30
Obiad
15:30 - 16:30
Gospodarka
SALA 3
Dialog i promocja
SALA 2
SALA 1
Społeczeństwo i jakość życia
Ścieżki tematyczne
Przerwa kawowa
12:00 - 12:30
Panel otwarcia + debata:
Współpraca miast i regionów w zwalczaniu aktualnych i kolejnych kryzysów XXI wieku
10:30 - 12:00
Otwarcie konferencji
10:00
Rejestracja uczestników
9:00 - 10:00
Jak zrobić event, który dobrze wypromuje gminę i będzie o nim głośno?
Zarządzanie przestrzenią publiczną przez samorządy — możliwości i ograniczenia
Silna młodzież = lepsza przyszłość. Jak samorządy mogą wzmacniać pozycję młodzieży?
13:05 - 13:55
Obiad
15:00 - 16:00
Turystyka bliskości
Czy samorządy poradziły sobie z oszczędzaniem energii elektrycznej? Doświadczenia samorządów po sezonie grzewczym — wnioski i rekomendacje na przyszłość.
Poprawa jakości powietrza w Polsce
14:10 - 15:00
Konsultacje społeczne – konieczność dobrej komunikacji między mieszkańcami a lokalnymi władzami.
Samorząd — biznes — kultura Czy to da się połączyć? Kultura jako czynnik rozwoju samorządu
Transformacja energetyczna w transporcie publicznym
12:00 - 12:50
Rozpoczęcie bloków tematycznych
12:00
Przerwa kawowa
13:55 - 14:10
Przerwa kawowa
12:50 - 13:05
Gospodarka
SALA 3
Dialog i promocja
SALA 2
SALA 1
Społeczeństwo i jakość życia
Ścieżki tematyczne
Przerwa kawowa
11:30 - 12:00
Fundusze Europejskie jako czynnik stabilizujący budżety samorządów
Panel otwarcia + debata:
10:00 - 11:30
Dzień 2
Dzień 2
Dzień 1
Dzień 1
Wybieraj spośród 2 dni i 3 ścieżek tematycznych
Zapoznaj się z tematami II edycji konferencji
PROGRAM
Kolejni prelegenci wkrótce
Kolejni prelegenci wkrótce
Kolejni prelegenci wkrótce
Kolejni prelegenci wkrótce
Zastępca Dyrektoraw spółce POLREGIO Kujawsko-Pomorski Zakład w Bydgoszczy
Piotr Landowski
Karierę w kolejnictwie rozpoczął w 1984 r. pracą na węźle PKP Gniezno. W 1998 r. objął stanowisko nacz. Sekcji Pasażerskiej w Gnieźnie w ramach Zakładu Przewozów Pasażerskich w Poznaniu W latach 2014 – 2021 był nacz. Sekcji Utrzymania Taboru Trakcyjnego w Toruniu w ramach struktur spółki POLREGIO Kujawsko – Pomorski Zakład w Bydgoszczy.
Zastępca dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
Agnieszka Sosnowska
Absolwentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt oraz studiów podyplomowych z zakresu administracji publicznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz zarządzania środowiskiem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wiceprezes Związku Gmin Pomorskich. Wieloletni radny gminy i powiatu, od 2010 r. Wójt Gminy Nowa Karczma
Andrzej Pollak
Wieloletni radny gminy i powiatu, a od 2010 r. jako Wójt Gminy Nowa Karczma z sukcesem i dużym poparciem społecznym realizuje swoje i mieszkańców marzenie o nowoczesnej gminie. Zaangażowany we wdrażanie Funduszy Europejskich - członek komitetów oceniających aplikacje w ramach RPO WP, LGR i LGD.
Przewodnicząca sejmiku Województwa Kujawsko Pomorskiego. Jako członek Zgromadzenia Ogólnego ZWRP pracuje w Komisji ds. Nauki, Edukacji i Sportu
Elżbieta Piniewska
Z jej inicjatywy rozpoczęto prace nad powołaniem Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które zostały zakończone sukcesem. Pierwsze posiedzenie młodzieżowy sejmik odbył w czerwcu 2022 r.Za swoją pracę zawodową i działalność społeczną otrzymała wiele nagród i wyróżnień, zarówno na szczeblu ministerialnym jak i lokalnym.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Prezesował zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Czarnoziem na Soli"
Mikołaj Bogdanowicz
Wojewoda Kujawsko-Pomorski od 2015 r. W latach 2007-2011 był prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego "Gniewkowo". Przez 5 lat pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Kruszwicy. Przez jedną kadencję był radnym powiatu inowrocławskiego. Prezesował zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Czarnoziem na Soli".
Zastępca Prezydenta Miasta Torunia. Nadzoruje m.in. działania z zakresu edukacji, rozwoju i programowania europejskiego, rewitalizacji
Adrian Mól
Z wykształcenia politolog. Ma doświadczenie dziennikarskie. Przez 6 lat pracował w administracji rządowej, m.in. jako rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego. Od 2018 toruński radny, a następnie – od stycznia 2022 – Wiceprezydent Torunia. Nadzoruje m.in. działania z zakresu edukacji, rozwoju i programowania europejskiego, rewitalizacji.
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, jest członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego
Piotr Całbecki
Od 2012 roku Członek – Zastępca w Europejskim Komitecie Regionów. W latach 2015-2020 zasiadał w Narodowej Radzie Rozwoju. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi pierwszego stopnia za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju samorządu w Polsce, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz medalem „Za zasługi dla Obronności Kraju”.
Doradca Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Absolwent ATR w Bydgoszczy. Ukończył studia podyplomowe MBA
Jerzy Kowalik
W latach 2014-2018 Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Sportu w Starostwie Powiatowym w Tucholi. Radny Powiatu Tucholskiego od 2010 roku Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego, wiceprezes ds. edukacji Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PTI w Toruniu. Egzaminator ECDL.Wieloletni nauczyciel informatyki w szkole średniej.
Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Polityki Historycznej
Jarosław Jakubowski
Poeta, prozaik, dramatopisarz, autor tomów wierszy, powieści i sztuk teatralnych, ostatnio zebranych w tomie „Znaki. Dramaty”. Autor nadawanej w Polskim Radiu PiK radionoweli „W Cichej Dolinie”, w Telewizji Polskiej Bydgoszcz prowadzi program literacki „Gadające głowy”.
Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia
Paweł Piotrowicz
Współtwórca regulaminu i od ponad 10 lat realizator procesów związanych z budżetem obywatelskim mieszkańców Torunia. Zajmuje się działaniami partycypacyjnymi, organizuje i nadzoruje miejskie konsultacje społeczne, a także koordynuje współpracę toruńskiego samorządu z sektorem organizacji pozarządowych.
To prawdziwy lider, nie tylko jako włodarz Gminy Karlino nieprzerwanie od 1993 r., ale również lider lokalnej społeczności
Waldemar Miśko
Wspiera inicjatywy społeczne, inspiruje do działania i myśli strategicznie. Wykształcenie w zakresie budownictwa w połączeniu z umiejętnościami zarządczymi i szybką analizą danych oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi środowiskami składają się na to, że Waldemar Miśko jest ekspertem w zakresie rozwoju samorządu.
Od 2010 r. wójt Gminy Górno, zrealizował wielomilionowe inwestycje z zakresu rozwoju infrastruktury gminy
Przemysław Łysak
Zrealizował wielomilionowe inwestycje z zakresu rozwoju infrastruktury gminy. Gmina otrzymała m.in. wyróżnienie „Lider Edukacji”, I miejsce w Polsce pod względem pozyskiwania funduszy zewnętrznych przez gminy wiejskie, Lider Inwestycji wg rankingu samorządowego wydawnictwa Wspólnota.
p.o. Kierownika Zespołu ds. Upowszechniania Wiedzy, Koordynatorka Centrum Kompetencji ds. rewitalizacji wNarodowym Instytucie Dziedzictwa
Maria Badeńska – Stapp
W latach 2012 - 2021 miejski Konserwator Zabytków w Żyrardowie, przez półtorej dekady pracownik służb konserwatorskich, zaangażowana w modelową rewitalizację miasta. Prowadziła projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury dot. roli kultury w procesie rewitalizacji.
Zastępca kierownika Grupy Badawczej Gospodarki Cyfrowej, Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny
dr Szymon Mamrot
Ekspert z zakresu e-administracji i e-gospodarki. Od wielu lat zaangażowany w realizację krajowych i międzynarodowych projektów związanych z rozwojem cyfrowych usług publicznych w Polsce. Koordynator krajowy ds. Jednolitego Portalu Cyfrowego w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Autor publikacji naukowych z zakresu e-administracji i e-prawa.
Ekspert ds. marketingu terytorialnego i politycznego, szkoleniowiec, wykładowca i konsultant
Robert Stępowski
Doradzasamorządowcom jak prowadzić skuteczną komunikację z mieszkańcami(wyborcami) i otoczeniem zewnętrznym: inwestorami oraz turystami. Twórca platformy "Marketing Miejsca" (2008 r.). Autor książek z zakresu marketingu terytorialnego i politycznego. Prowadzi działalność doradczą "Promocja Miast i Regionów" oraz "Wydawnictwo Autorskie".
Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Torunia I kadencji
Hubert Maciejewski
Od najmłodszych lat zaangażowany społecznie człowiek - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w szkole podstawowej oraz średniej. Młody aktywista zainteresowany kulturą Stanów Zjednoczonych oraz socjotechniką.
Inspektor w Wydziale Promocji i Rozwoju Lokalnego Starostwa Powiatowego w Żninie, członek zarządu LOT PAŁUKI i Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej
Monika Andruszkiewicz
Od blisko 16 lat związana jest zawodowo z turystyką i promocją regionu, w tym od ok. 13 lat zaangażowana w prace społeczne na rzecz Pałuk. Propagatorka promocji regionu poprzez markę Pałuki. Koordynatorka zadań z zakresu turystyki i promocji. Autorka tekstów, zdjęć i projektów graficznych folderów oraz publikacji promujących powiat żniński i Pałuki.
Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Rodziny
Dr Grażyna Szabelska
Autorka publikacji naukowych w zakresie pedagogiki. W publikacjach naukowych podejmuje zagadnienia aksjologicznych aspektów wychowania, współczesnych zagrożeń rodziny, przemocy wobec dziecka w rodzinie oraz problematykę resilience.
Burmistrz Miasta Kobyłka, samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem
Edyta Zbieć
Była zastępcą wójta Gminy Strachówka, wiceburmistrzem Wołomina, a obecnie pełni funkcję burmistrza Kobyłki. Jest zwolenniczką innowacyjnych rozwiązań i stosowania ich w zarządzaniu miastem. Działania Edyty Zbieć są sprofilowane głównie na rozwój inwestycyjny miasta oraz na pozyskiwanie środków z różnych źródeł zewnętrznych.
Dyrektor działu sprzedaży w firmie MWC sp. z o.o.
Hubert Marciniak
W MWC sp. z o.o. odpowiedzialny za rozwój nowych aplikacji i integracje z innymi systemami informatycznymi, zarządza także Zespołem ds. sprzedaży. Obecnie z powodzeniem promuje także eSesję oraz inne systemy do głosowań na Uczelniach w całej Polsce.
Prezes Stowarzyszenia Forum Rewitalizacji, architekt
Dorota Chudowska-Rączka
Specjalista w dziedzinie rewitalizacji, ekspert w projekcie Modelowa Rewitalizacja Miast, wieloletni pracownik samorządowy, współorganizator wielu seminariów i konferencji związanych z rewitalizacją; od wielu lat związana ze Stowarzyszeniem Forum Rewitalizacji.
Założycielka i wiceprezeska Bydgoskiego Alarmu Smogowego — stowarzyszenia, które zabiega o poprawę jakości powietrza
Kamila Gawrońska-Dickson
Absolwentka socjologii, europeistyki i podyplomowych studiów Public Relations. Specjalistka ds. realizacji działań środowiskowych i aktywizujących lokalne społeczności do działania, w Pracowni Zrównoważonego Rozwoju w Toruniu.
Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu
Ireneusz Stachowiak
Zajmuje się wdrażaniem i realizacją programów związanych z poprawą jakości wód, ziemi i powietrza, jak również: ochroną przyrody, edukacją ekologiczną, zastępowaniem przestarzałych technologii ekologicznymi źródłami energii. Jest też doświadczonym, wieloletnim samorządowcem. Absolwent Master of Business Administration.
Koordynator programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Kierownik Referatu Partycypacji Społecznej Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy
Jacek Rosół
Jego praca polega na wspieraniu działań społecznych w ramach budżetu obywatelskiego, organizowaniu spotkań i innych działań w ramach konsultacji społecznych z mieszkańcami oraz koordynowaniu działań służących aktywizacji społecznej.
Politolog, pracownik Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK, sekretarz Kujawsko-Pomorskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości
dr Patryk Tomaszewski
Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, autor ponad stu artykułów naukowych publikowanych w Polsce i zagranicą. Wykładowca i szkoleniowiec.
Współautor książki (w druku) "Samorząd terytorialny w Polsce po 1989 r. Między upodmiotowieniem a upolitycznieniem".
Naczelnik Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Bydgoszczy
Honorata Kujawa-Łobaczewska
Od prawie 25 lat zaangażowana w realizację ocen i badań w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska, w szczególności w zakresie hałasu środowiskowego. Autorka i współautorka publikacji wydawanych w ramach Biblioteki Monitoringu Środowiska.
Dyrektor Wydziału Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia, Geolog Powiatowy
dr Halina Pomianowska
W mieście zajmuje się szeroko rozumianą polityką prośrodowiskową, w tym ograniczaniem niskiej emisji, utrzymaniem i kształtowaniem terenów zieleni. Autorka tzw. zielonej konstytucji Torunia obejmującej wytyczne ochrony drzew i krzewów w procesach inwestycyjnych i standardami właściwej pielęgnacji terenów zieleni urządzonej.
Wiceprzewodnicząca Związku Gmin Wiejskich RP, współprzewodnicząca Zespołu do spraw Edukacji, Kultury i Sportu przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego
Anna Grygierek
Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji jak również studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Oświatą. Działalność samorządową rozpoczęła w 2002 r. w Radzie Powiatu Cieszyńskiego. Od 2006 r. pełni funkcję Burmistrza Strumienia, gminy miejsko-wiejskiej w powiecie cieszyńskim
Dyrektor Biura Stowarzyszenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia
Maja Lewandowska-Robak
Obecnie kieruje biurem Stowarzyszenia MOFT, skupiającego 36 jednostek samorządu terytorialnego. W Urzędzie Miasta Torunia uczestniczyła w pracach nad utworzeniem pierwszego w regionie ZIT, natomiast jako przedstawiciel sektora organizacji pozarządowych oraz biznesu współpracowała z różnymi gminami w realizacji projektów partnerskich.
Ekspert ds. wspierania innowacji w Ganku Gospodarstwa Krajowego w departamencie 3W (woda – wodór – węgiel)
Maciej Malski-Brodzicki
Aktywny członek Rady Mazowieckiej Doliny Wodorowej. Przez wiele lat był związany z NCBiR, agencją wykonawczą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Koordynator programu Magazynowanie wodoru. Koordynator pierwszego w Polsce Wielkiego Wyzwania: Energia, inicjatywy stymulującej rozwój wiatrowej energetyki przydomowej.
Prezes Kujawsko-Pomorskiego Samorządowego Stowarzyszenia „Salutaris”, prezes Fundacji Forum Rozwoju Regionalnego
Dr Andrzej Potoczek
Pełnomocnik Marszałka Województwa ds. współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego. Długoletni pracownik administracji rządowej i samorządowej, wykładowca akademicki, autor licznych publikacji poświęconych tematyce rozwoju lokalnego i regionalnego, zarządzania w sferze publicznej. Prorektor Akademii Jagiellońskiej w Toruniu
Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego, Przewodniczący Rady Fundacji Ad Astra. Center for Space Policy and Law
Mariusz T. Kłoda
Asystent na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu, reprezentant WPiA UMK w Toruniu w ministerialnej Grupie roboczej ds. opracowania projektu ustawy o działalności kosmicznej, założyciel i redaktor bloga Prawo i Kosmos - Prawo Kosmiczne.
Dyrektor Wydziału Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska, Urząd Miasta Bydgoszczy
Grzegorz Boroń
Odpowiedzialny za miejską strategię rozwoju i politykę ochrony środowiska. Koordynator, na poziomie miasta projektów międzynarodowych w ramach programów: INTERREG, HORYZONT 2020, LIFE, Europa dla obywateli. Doświadczenie zawodowe w przemyśle, administracji rządowej i samorządowej: planowanie strategiczne, ochrona środowiska, geologia, tereny poprzemysłowe.
pedagożka, animatorka i menadżerka kultury. Naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w Starostwie Powiatowym w Brodnicy
Justyna Prajs
W latach 2015 - 2020 dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Absolwentka XV edycji programu „Liderzy PAWF”. Od 2022 roku animatorka w programie Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne”. Współpracuje z Miejskim Centrum Kultury przy ocenie wniosków w programach „Bardzo Młoda Kultura” oraz „Kooperacje Fordon”.
Przewodnik po Toruniu i innych miastach regionu
Artur Dobiegała
Współtwórca Domu Legend Toruńskich, Bunkra-Wisła i Podcastu Miastowego. Od kilku lat współpracuje z Polska Press Grupa, pisząc scenariusze i prowadząc krótkie materiały filmowe popularyzujące wiedzę o miastach Pomorza i Kujaw.
wiceprezes fundacji Instytut Wspierania Nowych Technologii, współtwórca DroneTech World Meeting
Adrian Drzycimski
Zaangażowany w rozwój i promocję polskiej myśli technicznej z obszaru pojazdów, systemów bezzałogowych i autonomicznych. Koordynator projektów badawczo-rozwojowych i pilotażowych. Od 2015 r. integruje branżę dronową w wymiarze międzynarodowym i propaguje wiedzę nt. potencjału i zagrożeń płynących z wdrażania technologii bezzałogowych.
socjolożka, Fundacja Stocznia, zespół ds. partycypacji obywatelskiej
Maria Perchuć-Żółtowska
Od ponad 10 lat pracuje w zespole partycypacji obywatelskiej w Fundacji Stocznia, gdzie zajmuje się przede wszystkim projektowaniem i prowadzeniem procesów partycypacyjnych, organizowaniem sieciowania, seminariów i szkoleń dla praktyków partycypacji. Obecnie pracuje m.in. w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.
Wójt gminy Płużnica
Marcin Skonieczka
Absolwent UE w Poznaniu, Szkoły Liderów oraz Leadership Academy for Poland. "Najlepszy włodarz - gmina do 5 tys. mieszkańców" w rankingu „Perły Samorządu 2021" Dziennika Gazety Prawnej. Kierowana przez niego gmina była wielokrotnie klasyfikowana w pierwszej dziesiątce samorządów w Polsce w zakresie wydatków na inwestycje i pozyskanych środków unijnych.
Wójt gminy Lisewo, w latach 2007 -2011 Prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Lisewo
Jakub Kochowicz
Dla wójta szczególnie ważna jest współpraca z mieszkańcami w realizacji działań zmierzających do rozwoju gminy i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. W ostatnich latach gmina była kilkukrotnie nagradzana za współpracę z mieszkańcami tytułami: Proobywatelski samorząd, Super Samorząd.
Dyrektor Wydziału Funduszy Europejskich Urząd Miasta Bydgoszczy, który m.in. koordynuje gminny program rewitalizacji
Zofia Smolińska
Ukończyła studia podyplomowe z zakresu finansów przedsiębiorstw w poznańskiej Akademii Ekonomicznej oraz z zakresu pozyskiwania funduszy na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w wydziałach odpowiedzialnych za rozwój i promocję miasta. Od przystąpienia Polski do UE zajmuje się projektami unijnymi.
Zastępca Dyrektora ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia
Robert Bednarski
Autor polityki i metodyki zarządzania projektami w UMW, a także koordynator ważnych dla miasta zadań związanych z inteligentnym i niskoemisyjnym transportem publicznym, kulturą, rewitalizacją, węzłem wodnym, a także dużymi imprezami kulturalnymi. Kilkukrotny laureat nagród za najlepiej zarządzany projekt w Polsce.
Socjolożka, pracowniczka naukowo-dydaktyczna Katedry Socjologii Wsi i Miasta Uniwersytetu Łódzkiego
Dr Agnieszka Michalska-Żyła
Wykładowczyni, badaczka i autorka publikacji naukowych skoncentrowanych na zagadnieniach jakości życia mieszkańców miast i wsi, przywiązania terytorialnego, partycypacji obywatelskiej i wizerunku miasta. Moderatorka procesów Design Thinking prowadząca szkolenia, warsztaty i konsultacje dla sektora publicznego, pozarządowego i biznesowego.
Wójt Gminy Osielsko od 1996 r.
Wojciech Sypniewski
Kilkunastoletnie kierowanie Gminą Osielsko przyczyniło się do jej dynamicznego wzrostu gospodarczego. Gmina Osielsko jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gmin w Polsce, o czym świadczy obecność w Ogólnopolskim Rankingu Gmin „Złota Setka Samorządów”, a także w rankingu „Gmina Dobra do Życia”.
Aktorka, reżyserka, od 2022 r. dyrektorka Perspektywy 9- Hills Festival
Iga Jambor-Skupniewicz
Specjalizuje się w tematyce związanej z partycypacją obywatelską. Koordynator cyklu badań z cyklu „Barometr budżetu obywatelskiego” dotyczący miast powyżej 5 tys. mieszkańców. Współpracuje z NGO’s i administracją lokalną przy realizacji projektów włączających mieszkańców w podejmowanie decyzji.
Ekspert w Obserwatorium Polityki Miejskiej w Instytucie Rozwoju Miast i Regionów
Borys Martela
Specjalizuje się w tematyce związanej z partycypacją obywatelską. Koordynator cyklu badań z cyklu „Barometr budżetu obywatelskiego” dotyczący miast powyżej 5 tys. mieszkańców. Współpracuje z NGO’s i administracją lokalną przy realizacji projektów włączających mieszkańców w podejmowanie decyzji.
Ekspert ds. partycypacji obywatelskiej i organizacji społecznych, Prezes Fundacji Stabilo
Łukasz Broniszewski
Członek Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Cyfrowa Polska i innych ciał dialogu. Koordynator badań społecznych i projektów, certyfikowany trener Stowarzyszenia Trenerskiego Organizacji Pozarządowych. Działacz społeczny, filozof i marketingowiec.
Burmistrz Kowala od 1991 r., Wiceprezes Unii Miasteczek Polskich, Członek Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego
Eugeniusz Gołembiewski
Członek zespołu Finansów publicznych KWIRST, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego. Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Marszała Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Laureat nagrody im. Grzegorza Palki, tzw. Oskara samorządowego. W 2011 r. odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim ORP.
Prezydent miasta Torunia, jeden z najbardziej doświadczonych polskich samorządowców, pełniący swą funkcję nieprzerwanie od 2002 r.
Michał Zaleski
Prezydentura Michała Zaleskiego to lata rozwoju miasta i realizacji wielu inwestycji wpływających na jakość życia mieszkańców Torunia, jak np. szkół i przedszkoli, obiektów sportowych i kulturalnych, dynamicznego rozwoju budownictwa mieszkaniowego, dróg i linii tramwajowych, a także rewitalizacji miejskich parków i terenów rekreacyjnych.
Zastępca Dyrektora Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Toruniu. Architekt – urbanista, od ponad 25 lat pracujący dla miasta Torunia
mgr inż. Wojciech Cetkowski
Architekt – urbanista związany od ponad 25 lat ze sporządzaniem dokumentów planistycznych dla miasta Torunia. Autor obowiązującego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz analiz i koncepcji urbanistycznych.
Menadżer kultury, dramaturg i kurator. Od września 2021 pełni funkcję dyrektora Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu
Renata Derejczyk
Ukończyła teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z zarządzania teatrami muzycznymi i dramatycznymi na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. W latach 1998-2020 pracowała w Teatrze Bagatela w Krakowie, m.in. na stanowisku zastępcy dyrektora ds. organizacyjnych i literackich.
Profesor na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK w Toruniu. Doktor nauk ekonomicznych
dr hab. Magdalena Redo
Specjalistka w zakresie bezpieczeństwa finansowego. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na zagadnieniach związanych z finansami oraz bezpieczeństwem finansowym i ekonomicznym państwa oraz jego podmiotów gospodarczych. Autorka ponad 90 publikacji naukowych z obszaru szeroko rozumianych finansów.
Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Historyk sztuki, bibliotekarz, od 2006 r. związany z toruńską kulturą
Łukasz Wudarski
Organizator festiwali, spotkań i animacji kulturalnych. Przez 12 lat związany z toruńskim Dworem Artusa – najpierw jako kierownik artystyczny, a później jako dyrektor. Od września kieruje WOAK-iem.
Rzecznik prasowy miasta Jaworzno, Ekspert ds. komunikacji
Filip Szatanik
Wcześniej rzecznik prasowy Krakowa, Małopolski. Współautor i dyrektor projektu EkoMałopolska, dyrektor marketingu w spółce Nowe Centrum Administracyjne, autor licznych publikacji, współautor kampanii promocyjnych miast i regionów, wykładowca, założyciel projektów medialnych telewizja.krakow.pl, telewizja.małopolska.
Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Rafał Pietrucień
Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Wicemarszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego, sprawuje nadzór m.in. nad Departamentem Planowania i Współpracy Regionalnej
Zbigniew Ostrowski
Nadzoruje także Departamenty Rozwoju i Realizacji Projektów Unijnych oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2011-2014 był wicewojewodą kujawsko-pomorskim. Obecnie radny Sejmiku Województwa VI kadencji, przewodniczący Komisji Statutowej oraz członek Komisji Budżetu i Finansów, a także Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury oraz Edukacji i Nauki
Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy
Zygmunt Borkowski
Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Sprawuje, w imieniu wojewody, kontrolę i nadzór nad gospodarką przestrzenną w Województwie Kujawsko-Pomorskim.
Organizatorem Konferencji “Czas na regiON” jest Polska Press Grupa, największa grupa medialna w Polsce, wydawca 20 dzienników regionalnych, właściciel 23 serwisów regionalnych, lider na rynku prasy lokalnej. Nasi specjaliści są w każdym województwie, mieście, powiecie, gminie. Nasze media cieszą się zaufaniem od wielu lat.
Mamy doświadczenie w organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych, w tym konferencji, oraz setki zrealizowanych projektów na rzecz samorządów w całej Polsce.
ON
Czas na regi
ORGANIZATOR
KONFERENCJA
Wkrótce rozpocznie się zapis do newslettera
karolina.malinowska@polskapress.pl
781 812 874
Karolina Malinowska
tymoteusz.tyminski@polskapress.pl
519 503 676
Tymoteusz Tymiński
Zobacz na mapie
Masz pytania?
KONTAKT
Konferencję zorganizujemy w nowoczesnym, komfortowo wyposażonym czterogwiazdkowym COPERNICUS Toruń Hotel, w pełni przystosowanym do organizacji dużych wydarzeń m.in. konferencji. Obiekt charakteryzuje się wysoką jakością obsługi, wyśmienitą kuchnią, najwyższej klasy salami konferencyjnymi oraz doskonałą lokalizacją.
Uczestnicy wydarzenia mogą skorzystać z ceny specjalnej na nocleg:
- 450 zł za pokój 2-osobowy - 410 zł za pokój 1-osobowy
W trakcie trwania konferencji istnieje swobodna możliwość zmiany sal i bloków tematycznych.
uczestników z całej Polski
250
paneli
20
ekspertów
60
ścieżki tematyczne każdego dnia
3
dni praktycznej wiedzy
2
Naszym celem jest inspirowanie samorządowców i ekspertów do dyskusji, poszukiwania odpowiedzi i nowatorskich rozwiązań na aktualne problemy, z którymi zmagają się jednostki samorządu terytorialnego, analizowanie trendów, i stworzenie swobodnej przestrzeni do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.
Nad jakością merytoryczną wydarzenia czuwa Rada Programowa, pod kierownictwem organizatora Polska Press Grupa z udziałem partnerów strategicznych: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Toruń.
Konferencja samorządowa „Czas na regiON” to multitematyczna konferencja skierowana do samorządowców, pracowników jednostek samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, przedstawicieli instytucji, organizacji i spółek samorządowych oraz przedstawicieli administracji publicznej z całej Polski.
Panel otwarcia + debata: Współpraca miast i regionów w zwalczaniu aktualnych i kolejnych kryzysów XXI wieku
10:30 - 12:00
Obiad
15:30 - 16:30
Przerwa kawowa
12:00 - 12:30
Rozpoczęcie bloków tematycznych
12:30
Otwarcie konferencji
10:00
Rejestracja uczestników
9:00 - 10:00
Dzień 2
Dzień 1
Dzień 2
Dzień 1
Wybieraj spośród 2 dni i 3 ścieżek tematycznych.
Zapoznaj się z tematami II edycji konferencji
PROGRAM
Dyrektor Wydziału Zintegrowanego Rozwoju i Środowiska, Urząd Miasta Bydgoszczy
Grzegorz Boroń
Odpowiedzialny za miejską strategię rozwoju i politykę ochrony środowiska. Koordynator, na poziomie miasta projektów międzynarodowych w ramach programów: INTERREG, HORYZONT 2020, LIFE, Europa dla obywateli. Doświadczenie zawodowe w przemyśle, administracji rządowej i samorządowej: planowanie strategiczne, ochrona środowiska, geologia, tereny poprzemysłowe.
pedagożka, animatorka i menadżerka kultury. Naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w Starostwie Powiatowym w Brodnicy
Justyna Prajs
W latach 2015 - 2020 dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim. Absolwentka XV edycji programu „Liderzy PAWF”. Od 2022 roku animatorka w programie Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne”. Współpracuje z Miejskim Centrum Kultury przy ocenie wniosków w programach „Bardzo Młoda Kultura” oraz „Kooperacje Fordon”.
Przewodnik po Toruniu i innych miastach regionu
Artur Dobiegała
Współtwórca Domu Legend Toruńskich, Bunkra-Wisła i Podcastu Miastowego. Od kilku lat współpracuje z Polska Press Grupa, pisząc scenariusze i prowadząc krótkie materiały filmowe popularyzujące wiedzę o miastach Pomorza i Kujaw.
Prezes Kujawsko-Pomorskiego Samorządowego Stowarzyszenia „Salutaris”, prezes Fundacji Forum Rozwoju Regionalnego
Dr Andrzej Potoczek
Pełnomocnik Marszałka Województwa ds. współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego. Długoletni pracownik administracji rządowej i samorządowej, wykładowca akademicki, autor licznych publikacji poświęconych tematyce rozwoju lokalnego i regionalnego, zarządzania w sferze publicznej. Prorektor Akademii Jagiellońskiej w Toruniu
Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego, Przewodniczący Rady Fundacji Ad Astra. Center for Space Policy and Law
Mariusz T. Kłoda
Asystent na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu, reprezentant WPiA UMK w Toruniu w ministerialnej Grupie roboczej ds. opracowania projektu ustawy o działalności kosmicznej, założyciel i redaktor bloga Prawo i Kosmos - Prawo Kosmiczne.
wiceprezes fundacji Instytut Wspierania Nowych Technologii, współtwórca DroneTech World Meeting
Adrian Drzycimski
Zaangażowany w rozwój i promocję polskiej myśli technicznej z obszaru pojazdów, systemów bezzałogowych i autonomicznych. Koordynator projektów badawczo-rozwojowych i pilotażowych. Od 2015 r. integruje branżę dronową w wymiarze międzynarodowym i propaguje wiedzę nt. potencjału i zagrożeń płynących z wdrażania technologii bezzałogowych.
socjolożka, Fundacja Stocznia, zespół ds. partycypacji obywatelskiej
Maria Perchuć-Żółtowska
Od ponad 10 lat pracuje w zespole partycypacji obywatelskiej w Fundacji Stocznia, gdzie zajmuje się przede wszystkim projektowaniem i prowadzeniem procesów partycypacyjnych, organizowaniem sieciowania, seminariów i szkoleń dla praktyków partycypacji. Obecnie pracuje m.in. w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.
Wójt gminy Płużnica
Marcin Skonieczka
Absolwent UE w Poznaniu, Szkoły Liderów oraz Leadership Academy for Poland. "Najlepszy włodarz - gmina do 5 tys. mieszkańców" w rankingu „Perły Samorządu 2021" Dziennika Gazety Prawnej. Kierowana przez niego gmina była wielokrotnie klasyfikowana w pierwszej dziesiątce samorządów w Polsce w zakresie wydatków na inwestycje i pozyskanych środków unijnych.
Dyrektor Biura Stowarzyszenia Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia
Maja Lewandowska-Robak
Obecnie kieruje biurem Stowarzyszenia MOFT, skupiającego 36 jednostek samorządu terytorialnego. W Urzędzie Miasta Torunia uczestniczyła w pracach nad utworzeniem pierwszego w regionie ZIT, natomiast jako przedstawiciel sektora organizacji pozarządowych oraz biznesu współpracowała z różnymi gminami w realizacji projektów partnerskich.
Ekspert ds. wspierania innowacji w Ganku Gospodarstwa Krajowego w departamencie 3W (woda – wodór – węgiel)
Maciej Malski-Brodzicki
Aktywny członek Rady Mazowieckiej Doliny Wodorowej. Przez wiele lat był związany z NCBiR, agencją wykonawczą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Koordynator programu Magazynowanie wodoru. Koordynator pierwszego w Polsce Wielkiego Wyzwania: Energia, inicjatywy stymulującej rozwój wiatrowej energetyki przydomowej.
Koordynator programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Kierownik Referatu Partycypacji Społecznej Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy
Jacek Rosół
Jego praca polega na wspieraniu działań społecznych w ramach budżetu obywatelskiego, organizowaniu spotkań i innych działań w ramach konsultacji społecznych z mieszkańcami oraz koordynowaniu działań służących aktywizacji społecznej.
Politolog, pracownik Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK, sekretarz Kujawsko-Pomorskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości
dr Patryk Tomaszewski
Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, autor ponad stu artykułów naukowych publikowanych w Polsce i zagranicą. Wykładowca i szkoleniowiec.
Współautor książki (w druku) "Samorząd terytorialny w Polsce po 1989 r. Między upodmiotowieniem a upolitycznieniem".
Dyrektor Wydziału Funduszy Europejskich Urząd Miasta Bydgoszczy, który m.in. koordynuje gminny program rewitalizacji
Zofia Smolińska
Ukończyła studia podyplomowe z zakresu finansów przedsiębiorstw w poznańskiej Akademii Ekonomicznej oraz z zakresu pozyskiwania funduszy na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w wydziałach odpowiedzialnych za rozwój i promocję miasta. Od przystąpienia Polski do UE zajmuje się projektami unijnymi.
Wójt gminy Lisewo, w latach 2007 -2011 Prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Lisewo
Jakub Kochowicz
Dla wójta szczególnie ważna jest współpraca z mieszkańcami w realizacji działań zmierzających do rozwoju gminy i budowanie społeczeństwa obywatelskiego. W ostatnich latach gmina była kilkukrotnie nagradzana za współpracę z mieszkańcami tytułami: Proobywatelski samorząd, Super Samorząd.
Naczelnik Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Bydgoszczy
Honorata Kujawa-Łobaczewska
Od prawie 25 lat zaangażowana w realizację ocen i badań w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska, w szczególności w zakresie hałasu środowiskowego. Autorka i współautorka publikacji wydawanych w ramach Biblioteki Monitoringu Środowiska.
Dyrektor Wydziału Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia, Geolog Powiatowy
dr Halina Pomianowska
W mieście zajmuje się szeroko rozumianą polityką prośrodowiskową, w tym ograniczaniem niskiej emisji, utrzymaniem i kształtowaniem terenów zieleni. Autorka tzw. zielonej konstytucji Torunia obejmującej wytyczne ochrony drzew i krzewów w procesach inwestycyjnych i standardami właściwej pielęgnacji terenów zieleni urządzonej.
Wiceprzewodnicząca Związku Gmin Wiejskich RP, współprzewodnicząca Zespołu do spraw Edukacji, Kultury i Sportu przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego
Anna Grygierek
Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne, ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji jak również studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Oświatą. Działalność samorządową rozpoczęła w 2002 r. w Radzie Powiatu Cieszyńskiego. Od 2006 r. pełni funkcję Burmistrza Strumienia, gminy miejsko-wiejskiej w powiecie cieszyńskim
Prezes Stowarzyszenia Forum Rewitalizacji, architekt
Dorota Chudowska-Rączka
Specjalista w dziedzinie rewitalizacji, ekspert w projekcie Modelowa Rewitalizacja Miast, wieloletni pracownik samorządowy, współorganizator wielu seminariów i konferencji związanych z rewitalizacją; od wielu lat związana ze Stowarzyszeniem Forum Rewitalizacji.
Zastępca Dyrektora ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia
Robert Bednarski
Autor polityki i metodyki zarządzania projektami w UMW, a także koordynator ważnych dla miasta zadań związanych z inteligentnym i niskoemisyjnym transportem publicznym, kulturą, rewitalizacją, węzłem wodnym, a także dużymi imprezami kulturalnymi. Kilkukrotny laureat nagród za najlepiej zarządzany projekt w Polsce.
Dyrektor działu sprzedaży w firmie MWC sp. z o.o.
Hubert Marciniak
W MWC sp. z o.o. odpowiedzialny za rozwój nowych aplikacji i integracje z innymi systemami informatycznymi, zarządza także Zespołem ds. sprzedaży. Obecnie z powodzeniem promuje także eSesję oraz inne systemy do głosowań na Uczelniach w całej Polsce.
Ekspert w Obserwatorium Polityki Miejskiej w Instytucie Rozwoju Miast i Regionów
Borys Martela
Specjalizuje się w tematyce związanej z partycypacją obywatelską. Koordynator cyklu badań z cyklu „Barometr budżetu obywatelskiego” dotyczący miast powyżej 5 tys. mieszkańców. Współpracuje z NGO’s i administracją lokalną przy realizacji projektów włączających mieszkańców w podejmowanie decyzji.
Inspektor w Wydziale Promocji i Rozwoju Lokalnego Starostwa Powiatowego w Żninie, członek zarządu LOT PAŁUKI i Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej
Monika Andruszkiewicz
Od blisko 16 lat związana jest zawodowo z turystyką i promocją regionu, w tym od ok. 13 lat zaangażowana w prace społeczne na rzecz Pałuk. Propagatorka promocji regionu poprzez markę Pałuki. Koordynatorka zadań z zakresu turystyki i promocji. Autorka tekstów, zdjęć i projektów graficznych folderów oraz publikacji promujących powiat żniński i Pałuki.
Ekspert ds. partycypacji obywatelskiej i organizacji społecznych, Prezes Fundacji Stabilo
Łukasz Broniszewski
Członek Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Cyfrowa Polska i innych ciał dialogu. Koordynator badań społecznych i projektów, certyfikowany trener Stowarzyszenia Trenerskiego Organizacji Pozarządowych. Działacz społeczny, filozof i marketingowiec.
Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Torunia I kadencji
Hubert Maciejewski
Od najmłodszych lat zaangażowany społecznie człowiek - przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w szkole podstawowej oraz średniej. Młody aktywista zainteresowany kulturą Stanów Zjednoczonych oraz socjotechniką.
Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Rodziny
Dr Grażyna Szabelska
Autorka publikacji naukowych w zakresie pedagogiki. W publikacjach naukowych podejmuje zagadnienia aksjologicznych aspektów wychowania, współczesnych zagrożeń rodziny, przemocy wobec dziecka w rodzinie oraz problematykę resilience.
Burmistrz Kowala od 1991 r., Wiceprezes Unii Miasteczek Polskich, Członek Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego
Eugeniusz Gołembiewski
Członek zespołu Finansów publicznych KWIRST, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego. Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Marszała Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Laureat nagrody im. Grzegorza Palki, tzw. Oskara samorządowego. W 2011 r. odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim ORP.
Ekspert ds. marketingu terytorialnego i politycznego, szkoleniowiec, wykładowca i konsultant
Robert Stępowski
Doradzasamorządowcom jak prowadzić skuteczną komunikację z mieszkańcami(wyborcami) i otoczeniem zewnętrznym: inwestorami oraz turystami. Twórca platformy "Marketing Miejsca" (2008 r.). Autor książek z zakresu marketingu terytorialnego i politycznego. Prowadzi działalność doradczą "Promocja Miast i Regionów" oraz "Wydawnictwo Autorskie".
Burmistrz Miasta Kobyłka, samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem
Edyta Zbieć
Była zastępcą wójta Gminy Strachówka, wiceburmistrzem Wołomina, a obecnie pełni funkcję burmistrza Kobyłki. Jest zwolenniczką innowacyjnych rozwiązań i stosowania ich w zarządzaniu miastem. Działania Edyty Zbieć są sprofilowane głównie na rozwój inwestycyjny miasta oraz na pozyskiwanie środków z różnych źródeł zewnętrznych.
Prezydent miasta Torunia, jeden z najbardziej doświadczonych polskich samorządowców, pełniący swą funkcję nieprzerwanie od 2002 r.
Michał Zaleski
Prezydentura Michała Zaleskiego to lata rozwoju miasta i realizacji wielu inwestycji wpływających na jakość życia mieszkańców Torunia, jak np. szkół i przedszkoli, obiektów sportowych i kulturalnych, dynamicznego rozwoju budownictwa mieszkaniowego, dróg i linii tramwajowych, a także rewitalizacji miejskich parków i terenów rekreacyjnych.
Od 2010 r. wójt Gminy Górno, zrealizował wielomilionowe inwestycje z zakresu rozwoju infrastruktury gminy
Przemysław Łysak
Zrealizował wielomilionowe inwestycje z zakresu rozwoju infrastruktury gminy. Gmina otrzymała m.in. wyróżnienie „Lider Edukacji”, I miejsce w Polsce pod względem pozyskiwania funduszy zewnętrznych przez gminy wiejskie, Lider Inwestycji wg rankingu samorządowego wydawnictwa Wspólnota.
p.o. Kierownika Zespołu ds. Upowszechniania Wiedzy, Koordynatorka Centrum Kompetencji ds. rewitalizacji wNarodowym Instytucie Dziedzictwa
Maria Badeńska – Stapp
W latach 2012 - 2021 miejski Konserwator Zabytków w Żyrardowie, przez półtorej dekady pracownik służb konserwatorskich, zaangażowana w modelową rewitalizację miasta. Prowadziła projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury dot. roli kultury w procesie rewitalizacji.
Wójt Gminy Osielsko od 1996 r.
Wojciech Sypniewski
Kilkunastoletnie kierowanie Gminą Osielsko przyczyniło się do jej dynamicznego wzrostu gospodarczego. Gmina Osielsko jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gmin w Polsce, o czym świadczy obecność w Ogólnopolskim Rankingu Gmin „Złota Setka Samorządów”, a także w rankingu „Gmina Dobra do Życia”.
Aktorka, reżyserka, od 2022 r. dyrektorka Perspektywy 9- Hills Festival
Iga Jambor-Skupniewicz
Specjalizuje się w tematyce związanej z partycypacją obywatelską. Koordynator cyklu badań z cyklu „Barometr budżetu obywatelskiego” dotyczący miast powyżej 5 tys. mieszkańców. Współpracuje z NGO’s i administracją lokalną przy realizacji projektów włączających mieszkańców w podejmowanie decyzji.
Zastępca Dyrektoraw spółce POLREGIO Kujawsko-Pomorski Zakład w Bydgoszczy
Piotr Landowski
Karierę w kolejnictwie rozpoczął w 1984 r. pracą na węźle PKP Gniezno. W 1998 r. objął stanowisko nacz. Sekcji Pasażerskiej w Gnieźnie w ramach Zakładu Przewozów Pasażerskich w Poznaniu W latach 2014 – 2021 był nacz. Sekcji Utrzymania Taboru Trakcyjnego w Toruniu w ramach struktur spółki POLREGIO Kujawsko – Pomorski Zakład w Bydgoszczy.
Socjolożka, pracowniczka naukowo-dydaktyczna Katedry Socjologii Wsi i Miasta Uniwersytetu Łódzkiego
Dr Agnieszka Michalska-Żyła
Wykładowczyni, badaczka i autorka publikacji naukowych skoncentrowanych na zagadnieniach jakości życia mieszkańców miast i wsi, przywiązania terytorialnego, partycypacji obywatelskiej i wizerunku miasta. Moderatorka procesów Design Thinking prowadząca szkolenia, warsztaty i konsultacje dla sektora publicznego, pozarządowego i biznesowego.
Założycielka i wiceprezeska Bydgoskiego Alarmu Smogowego — stowarzyszenia, które zabiega o poprawę jakości powietrza
Kamila Gawrońska-Dickson
Absolwentka socjologii, europeistyki i podyplomowych studiów Public Relations. Specjalistka ds. realizacji działań środowiskowych i aktywizujących lokalne społeczności do działania, w Pracowni Zrównoważonego Rozwoju w Toruniu.
Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu
Ireneusz Stachowiak
Zajmuje się wdrażaniem i realizacją programów związanych z poprawą jakości wód, ziemi i powietrza, jak również: ochroną przyrody, edukacją ekologiczną, zastępowaniem przestarzałych technologii ekologicznymi źródłami energii. Jest też doświadczonym, wieloletnim samorządowcem. Absolwent Master of Business Administration.
Kolejni prelegenci wkrótce
Kolejni prelegenci wkrótce
Kolejni prelegenci wkrótce
Zastępca Dyrektora Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Toruniu. Architekt – urbanista, od ponad 25 lat pracujący dla miasta Torunia
mgr inż. Wojciech Cetkowski
Architekt – urbanista związany od ponad 25 lat ze sporządzaniem dokumentów planistycznych dla miasta Torunia. Autor obowiązującego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz analiz i koncepcji urbanistycznych.
To prawdziwy lider, nie tylko jako włodarz Gminy Karlino nieprzerwanie od 1993 r., ale również lider lokalnej społeczności
Waldemar Miśko
Wspiera inicjatywy społeczne, inspiruje do działania i myśli strategicznie. Wykształcenie w zakresie budownictwa w połączeniu z umiejętnościami zarządczymi i szybką analizą danych oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi środowiskami składają się na to, że Waldemar Miśko jest ekspertem w zakresie rozwoju samorządu.
Zastępca kierownika Grupy Badawczej Gospodarki Cyfrowej, Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny
dr Szymon Mamrot
Ekspert z zakresu e-administracji i e-gospodarki. Od wielu lat zaangażowany w realizację krajowych i międzynarodowych projektów związanych z rozwojem cyfrowych usług publicznych w Polsce. Koordynator krajowy ds. Jednolitego Portalu Cyfrowego w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Autor publikacji naukowych z zakresu e-administracji i e-prawa.
Menadżer kultury, dramaturg i kurator. Od września 2021 pełni funkcję dyrektora Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu
Renata Derejczyk
Ukończyła teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z zarządzania teatrami muzycznymi i dramatycznymi na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. W latach 1998-2020 pracowała w Teatrze Bagatela w Krakowie, m.in. na stanowisku zastępcy dyrektora ds. organizacyjnych i literackich.
Dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia
Paweł Piotrowicz
Współtwórca regulaminu i od ponad 10 lat realizator procesów związanych z budżetem obywatelskim mieszkańców Torunia. Zajmuje się działaniami partycypacyjnymi, organizuje i nadzoruje miejskie konsultacje społeczne, a także koordynuje współpracę toruńskiego samorządu z sektorem organizacji pozarządowych.
Profesor na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK w Toruniu. Doktor nauk ekonomicznych
dr hab. Magdalena Redo
Specjalistka w zakresie bezpieczeństwa finansowego. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na zagadnieniach związanych z finansami oraz bezpieczeństwem finansowym i ekonomicznym państwa oraz jego podmiotów gospodarczych. Autorka ponad 90 publikacji naukowych z obszaru szeroko rozumianych finansów.
Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Historyk sztuki, bibliotekarz, od 2006 r. związany z toruńską kulturą
Łukasz Wudarski
Organizator festiwali, spotkań i animacji kulturalnych. Przez 12 lat związany z toruńskim Dworem Artusa – najpierw jako kierownik artystyczny, a później jako dyrektor. Od września kieruje WOAK-iem.
Doradca Wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Absolwent ATR w Bydgoszczy. Ukończył studia podyplomowe MBA
Jerzy Kowalik
W latach 2014-2018 Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Sportu w Starostwie Powiatowym w Tucholi. Radny Powiatu Tucholskiego od 2010 roku Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego, wiceprezes ds. edukacji Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PTI w Toruniu. Egzaminator ECDL.Wieloletni nauczyciel informatyki w szkole średniej.
Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Polityki Historycznej
Jarosław Jakubowski
Poeta, prozaik, dramatopisarz, autor tomów wierszy, powieści i sztuk teatralnych, ostatnio zebranych w tomie „Znaki. Dramaty”. Autor nadawanej w Polskim Radiu PiK radionoweli „W Cichej Dolinie”, w Telewizji Polskiej Bydgoszcz prowadzi program literacki „Gadające głowy”.
Rzecznik prasowy miasta Jaworzno. Ekspert ds. komunikacji.
Filip Szatanik
Wcześniej rzecznik prasowy Krakowa, Małopolski. Współautor i dyrektor projektu EkoMałopolska, dyrektor marketingu w spółce Nowe Centrum Administracyjne, autor licznych publikacji, współautor kampanii promocyjnych miast i regionów, wykładowca, założyciel projektów medialnych telewizja.krakow.pl, telewizja.małopolska.
Wiceprezes Związku Gmin Pomorskich. Wieloletni radny gminy i powiatu, od 2010 r. Wójt Gminy Nowa Karczma
Andrzej Pollak
Wieloletni radny gminy i powiatu, a od 2010 r. jako Wójt Gminy Nowa Karczma z sukcesem i dużym poparciem społecznym realizuje swoje i mieszkańców marzenie o nowoczesnej gminie. Zaangażowany we wdrażanie Funduszy Europejskich - członek komitetów oceniających aplikacje w ramach RPO WP, LGR i LGD.
Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy
Zygmunt Borkowski
Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Sprawuje, w imieniu wojewody, kontrolę i nadzór nad gospodarką przestrzenną w Województwie Kujawsko-Pomorskim.
Przewodnicząca sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Jako członek Zgromadzenia Ogólnego ZWRP pracuje w Komisji ds. Nauki, Edukacji i Sportu
Elżbieta Piniewska
Z jej inicjatywy rozpoczęto prace nad powołaniem Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które zostały zakończone sukcesem. Pierwsze posiedzenie młodzieżowy sejmik odbył w czerwcu 2022 r.Za swoją pracę zawodową i działalność społeczną otrzymała wiele nagród i wyróżnień, zarówno na szczeblu ministerialnym jak i lokalnym.
Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Rafał Pietrucień
Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Zastępca dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
Agnieszka Sosnowska
Absolwentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt oraz studiów podyplomowych z zakresu administracji publicznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz zarządzania środowiskiem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zastępca Prezydenta Miasta Torunia. Nadzoruje m.in. działania z zakresu edukacji, rozwoju i programowania europejskiego, rewitalizacji
Adrian Mól
Z wykształcenia politolog. Ma doświadczenie dziennikarskie. Przez 6 lat pracował w administracji rządowej, m.in. jako rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego. Od 2018 toruński radny, a następnie – od stycznia 2022 – Wiceprezydent Torunia. Nadzoruje m.in. działania z zakresu edukacji, rozwoju i programowania europejskiego, rewitalizacji.
Wicemarszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego, sprawuje nadzór m.in. nad Departamentem Planowania i Współpracy Regionalnej
Zbigniew Ostrowski
Nadzoruje także Departamenty Rozwoju i Realizacji Projektów Unijnych oraz Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2011-2014 był wicewojewodą kujawsko-pomorskim. Obecnie radny Sejmiku Województwa VI kadencji, przewodniczący Komisji Statutowej oraz członek Komisji Budżetu i Finansów, a także Polityki Regionalnej, Rozwoju Województwa i Infrastruktury oraz Edukacji i Nauki
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, jest członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego
Piotr Całbecki
Od 2012 roku Członek – Zastępca w Europejskim Komitecie Regionów. W latach 2015-2020 zasiadał w Narodowej Radzie Rozwoju. Odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi pierwszego stopnia za szczególne osiągnięcia na rzecz rozwoju samorządu w Polsce, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz medalem „Za zasługi dla Obronności Kraju”.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Prezesował zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Czarnoziem na Soli"
Mikołaj Bogdanowicz
Wojewoda Kujawsko-Pomorski od 2015 r. W latach 2007-2011 był prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego "Gniewkowo". Przez 5 lat pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Kruszwicy. Przez jedną kadencję był radnym powiatu inowrocławskiego. Prezesował zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Czarnoziem na Soli".
Tylko dla uczestników Konferencji przygotowaliśmy promocję na nocleg w Hotelu Filmar. Podczas rezerwacji podaj hasło PolskaPress i otrzymaj zniżkę na nocleg ze śniadaniem.
Organizatorem Konferencji “Czas na regiON” jest Polska Press Grupa, największa grupa medialna w Polsce, wydawca 20 dzienników regionalnych, właściciel 23 serwisów regionalnych, lider na rynku prasy lokalnej. Nasi specjaliści są w każdym województwie, mieście, powiecie, gminie. Nasze media cieszą się zaufaniem od wielu lat.
Mamy doświadczenie w organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych, w tym konferencji, oraz setki zrealizowanych projektów na rzecz samorządów w całej Polsce.
ORGANIZATOR
ON
Czas na regi
KONFERENCJA
Wkrótce rozpocznie się zapis do newslettera
tymoteusz.tyminski@polskapress.pl
519 503 676
Tymoteusz Tymiński
Masz pytania?
KONTAKT
karolina.malinowska@polskapress.pl
781 812 874
Karolina Malinowska
Zobacz na mapie
Uczestnicy wydarzenia mogą skorzystać z ceny specjalnej na nocleg:
- 450 zł za pokój 2-osobowy - 410 zł za pokój 1-osobowy
na hasło "Konferencja Czas na region"
Konferencję zorganizujemy w nowoczesnym, komfortowo wyposażonym czterogwiazdkowym COPERNICUS Toruń Hotel, w pełni przystosowanym do organizacji dużych wydarzeń m.in. konferencji. Obiekt charakteryzuje się wysoką jakością obsługi, wyśmienitą kuchnią, najwyższej klasy salami konferencyjnymi oraz doskonałą lokalizacją.