W trakcie trwania konferencji istnieje swobodna możliwość zmiany sal i bloków tematycznych.
Sprawy społeczne i administracja
3.
Gospodarka i finanse
2.
Promocja i komunikacja
1.
3 bloki tematyczne:
Naszym celem jest inspirowanie samorządowców i ekspertów do dyskusji, poszukiwania odpowiedzi i nowatorskich rozwiązań na aktualne problemy, z którymi zmagają się jednostki samorządu terytorialnego, analizowanie trendów, i stworzenie swobodnej przestrzeni do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.
Nad jakością merytoryczną wydarzenia czuwa Rada Programowa, pod kierownictwem organizatora Polska Press Grupa z udziałem partnerów strategicznych: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Toruń.
Konferencja samorządowa „Czas na regiON” to multitematyczna konferencja skierowana do samorządowców, pracowników jednostek samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, przedstawicieli instytucji, organizacji i spółek samorządowych oraz przedstawicieli administracji publicznej z całej Polski.
Dowiedz się więcej
19-20 października 2022 Hotel Filmar, Toruń
Czas na regiON
Dziękujemy za udział w konferencji
Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Rafał Pietrucień
Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
AmistadMobile
Tomasz Ostrowski
Zawodowo związany z firmą AmistadMobile (strony www i aplikacje mobilne dla samorządów – głównie turystyczne, mapowe, route-planningowe). Absolwent UEK, UJ, SGH, prelegent konferencji i seminariów z zakresu wykorzystania nowych technologii w obszarach turystyki zrównoważonej, ekologicznego transportu, smartcity etc.
I Zastępca Prezydenta Miasta Torunia
Zbigniew Fiderewicz
Pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie jako kierownik Działu Strategii i Programów Społecznych. Współautorka innowacyjnych modeli wdrażających rozwiązania dla osób z zespołem otępiennym oraz osób z zaburzeniami psychicznymi. Współpracuje z NGOs działającymi na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem.
Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Społecznych.
Dagmara Zielińska
Pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie jako kierownik Działu Strategii i Programów Społecznych. Współautorka innowacyjnych modeli wdrażających rozwiązania dla osób z zespołem otępiennym oraz osób z zaburzeniami psychicznymi. Współpracuje z NGOs działającymi na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem.
Przewodniczący Rady Miasta Torunia nieprzerwanie od roku 2014
dr hab. Marcin Czyżniewski, prof. UMK
Nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK. Zajmuje się m.in. problemami politycznymi współczesnego świata, globalizacją i regionalizacją, komunikacją i przekazem medialnym w administracji.W 2022 r. zainicjował działania związane z ponownym powołaniem Młodzieżowej Rady Miasta Torunia.
Zastępca dyrektora Instytutu Pokolenia
Mariusz Staniszewski
Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Autor książki „Polska wojna kulturowa”, były członek zarządu Polskiego Radia S.A. oraz prezes zarządu Techfilm sp. z o.o. Wcześniej zastępca red. nacz. tygodnika „Wprost”, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”, red. nacz. kwartalnika „Rzeczy Wspólne”. Kierował także działem krajowym „Rzeczpospolitej”.
Prezes Zarządu Energy-pro plus sp. z o.o.
Tomasz Lewandowski
Od wielu lat pomaga realizując projekty optymalizacji kosztów dystrybucji energii elektrycznej. Doradza jednostkom samorządowym, zakładom komunalnym i spółkom państwowym. Wyznaje zasadę, że pieniądze naprawdę leżą na ulicy.
Krajowy Konsultant Centrum Monitoringu i Prognozowania Jakości Powietrza, Airly
Jurand Saternus
Doradza polskim samorządom jak skutecznie wprowadzać założenia zrównoważonego rozwoju, szczególnie te ukierunkowane na problemy transformacji energetycznej. Uczestnik i panelista wielu kongresów i spotkań poświęconych tej tematyce. Z wykształcenia historyk, z zamiłowania ideowiec ekologiczny."
Prezes Zarządu onlineIdea Sp. z o.o. sp. k., właściciela marki Markaterytorialna.pl
Maciej Kierzek
Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w zakresie wdrażania projektów informatycznych w JST. Aktywnie wspiera budowanie nowoczesnych marek terytorialnych.
Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich i wykładowca akademicki na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
dr hab. inż. Małgorzata Gotowska
Jest również Dyrektorem Instalacji Komunalnej i Prokurentem w przedsiębiorstwie Remondis Bydgoszcz Sp. z o.o. zajmującym się przetwarzaniem i zagospodarowaniem odpadów. Na co dzień zarządza instalacją do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych i pomysłodawczynią nowych rozwiązań w gospodarce odpadami.
z I edycji konferencji:
Poznaj naszych prelegentów
PRELEGENCI
Wójt Gminy Kobylnica od 1998 roku, Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej
Leszek Kuliński
Wiceprezes Zarządu Związku Gmin Pomorskich, absolwent Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego o specjalności politologia oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie o specjalności finanse publiczne państwa, zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień dla kobylnickiego samorządu.
Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Członkini Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw RP
Elżbieta Piniewska
Zasiada w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego od 2010 r., od 2019 r. jest jego przewodniczącą. Reprezentuje okręg wyborczy nr 5 obejmujący powiaty inowrocławski, mogileński, nakielski i żniński. Członkini Zgromadzenia Ogólnego ZWRP, gdzie pracuje w Komisji ds. Nauki, Edukacji i Sportu. Od 2013 r. nosi honorowy tytuł profesora oświaty.
Radca generalny w Departamencie Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Zamówień Publicznych
Marcin Skowron
Radca generalny w Departamencie Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Zamówień Publicznych z 17-letnim doświadczeniem w zamówieniach publicznych i 15-letnim doświadczeniem w zakresie zrównoważonej polityki zamówień publicznych.
Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego, Wiceprzewodniczący Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego
Mieczysław Kieca
Od 2006 r. prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego, od 2014 r. Przewodniczący Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego (obecnie wice przewodniczący), członek Zespołu Ustrojowego przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego od 2015 r., członek Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów od 2015 r.
Skarbniczka miasta od 2022 r., wcześniej przez 9 lat pełniła funkcję dyrektorki Wydziału Budżetu w Urzędzie Miasta Torunia
Aneta Pietrzak
Skarbniczka miasta od 2022 r., wcześniej przez 9 lat pełniła funkcję dyrektorki Wydziału Budżetu w Urzędzie Miasta Torunia. Zna na wylot różne aspekty funkcjonowania miasta od strony finansowej.
Dyrektorka Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Toruniu. Specjalistka w dziedzinie urbanistyki, nadzoruje rozwój przestrzenny miasta
Anna Stasiak
Od blisko przeszło dwudziestu lat związana z Miejską Pracownią Urbanistyczną w Toruniu, obecnie jako jej dyrektorka. Specjalistka w dziedzinie urbanistyki, nadzoruje rozwój przestrzenny Torunia, uwzględniając takie aspekty, jak ład przestrzenny, walory architektoniczne i krajobrazowe oraz oczekiwania mieszkańców wyrażane podczas konsultacji społecznych.
Wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.Aktywnie współpracuje ze środowiskiem kombatanckim
Zbigniew Ostrowski
Wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Odpowiedzialny za edukację, rozwój gospodarczy, nadzór właścicielski, cyfryzację, certyfikację funduszy europejskich. Aktywnie współpracuje ze środowiskiem kombatanckim, będąc wyróżniany licznymi odznaczeniami.
Dyrektorka Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy, w którym pracuje od ponad 10 lat, kontynuując działalność naukowo-badawczą
dr Wiesława Gierańczyk
Absolwentka geografii na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMK w Toruniu. Od ponad 10 lat pracuje w Urzędzie Statystycznym w Bydgoszczy. Od 5 lat jest jego Dyrektorką. Swoje działania ogniskuje wokół rozwijania specjalizacji Urzędu, tj. ogólnokrajowych zadań na rzecz statystyki publicznej w obszarach statystyki rynku pracyoraz wynagrodzeń i kosztów pracy.
Międzynarodowy ekspert marketingu terytorialnego, pasjonat brandingu i rozwoju miast
Adam Mikołajczyk
Z dziedziną doradztwa strategicznego dla sfery publicznej związany od ponad 20 lat. Jeden z pierwszych w Polsce twórców strategii marketingowo-brandingowych i dot. rozwoju turystycznego miast i regionów. Prezes zarządu Fundacji Best Place – Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc, organizacji eksperckiej świadczącej usługi doradcze dla miast i regionów.
Prezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, Członek Rady Ekspertów ds. optymalizacji procesu realizacji inwestycji kolejowych
Adrian Furgalski
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ. Doradca Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w latach 1998-2000, doradca Dyrektora Naczelnego PP "Porty Lotnicze" ds. reformy strukturalnej. Przewodniczący Zarządu związku pracodawców Forum Kolejowe Railway Business Forum. CzłonekRady Ekspertów przy ministrze infrastruktury.
Animator kultury, pedagog, menadżer, działacz organizacji pozarządowych
Marcin Celiński
Od 2016 r. kieruje Sokołowskim Ośrodkiem Kultury (woj. mazowieckie) - dużą i prężną placówką prowadzącą szeroką działalność regionalną. Ukończył studia pedagogiczne, zarządzanie oświatą, studia menadżerskie oraz EMBA. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako instruktor ośrodka harcerskiego, nauczyciel przedmiotów artystycznych i dyrektor liceum ogólnokształcącego.
Naczelniczka Wydziału Promocji i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Rumia
Anna Borys
Zawodowo skupia się na tworzeniu nowych skwerów i rewitalizacji zapomnianych obszarów.
Inicjatorka projektu społeczno-biznesowego „Zieleń na mur beton”.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.
Założyciel i prezydent Centrum im. Adama Smitha – Pierwszego Niezależnego Instytutu w Polsce
Andrzej Sadowski
Jeden z założycieli Zespołu Badań nad Myślą Konserwatywną i Liberalną na Uniwersytecie Warszawskimi Zespołu Studiów Ekonomicznych im. Adama Smitha. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP - 2009-2010 i 2015-2020.Członek Rady Naukowej Ośrodka Badań nad Przedsiębiorczością Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Profesor w Katedrze Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej UŁ, specjalista w zakresie demografii, gerontologii i polityki społecznej
dr hab. Piotr Szukalski
Członek Komitetu Prognoz PAN i Komitetu Nauk Demograficznych PAN. Wiceprzewodniczący Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Od 2017 r. członek Rządowej Rady Ludnościowej przy Prezesie Rady Ministrów RP. W latach 2016-2020 członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.
Pracowniczka naukowa UMK w Toruniu, specjalizuje się w badaniach procesów i struktur osadnictwa miejskiego
prof. Daniela Szymańska
Specjalistka z zakresu zagadnień ludnościowych oraz zrównoważonego rozwoju miast i regionów.Jest autorką i współautorką wielu książek i artykułów wydanych w prestiżowych krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych; członkinią Prezydium Komitetu Nauk Demograficznych PAN; Rady Naukowej IGiPZ PAN.
Dyrektorka Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Urzędzie Miasta Bydgoszczy
Izabela Szczesik-Zobek
Ekonomistka z tytułem MBA. Ponad 15-letnie doświadczenie związane z wykorzystaniem i wdrażaniem środków unijnych. Od 7 lat odpowiedzialna za pracę i współpracę w ramach MOF Bydgoszczy i Torunia oraz procesów przygotowujących Miasto Bydgoszcz do pełnienia funkcji Instytucji Pośredniczącej dla Programu Regionalnego RPO 2014-2020 i FEdKP 2021-2027.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Prezesował zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Czarnoziem na Soli"
Mikołaj Bogdanowicz
Wojewoda Kujawsko-Pomorski od 2015 r. W latach 2007-2011 był prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego "Gniewkowo". Przez 5 lat pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Kruszwicy. Przez jedną kadencję był radnym powiatu inowrocławskiego. Prezesował zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Czarnoziem na Soli".
Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski
Józef Ramlau
Sekretarz miasta Toruń (1996- 2002 r.), radny powiatu toruńskiego (1998-2002 r.), Wojewoda Kujawsko-Pomorski (2006 r.). Dyrektor oddziału Pomorskiej Strefy Ekonomicznej w Łysomicach (2007-2008 r.), pełnomocnik zarządu Spółki ProNatura w Bydgoszczy (2004- 2012 r.), sekretarz gminy Unisław (2012-2014 r.). Od stycznia 2016 r. Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski.
Dyrektorka Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, specjalistka w zakresie funduszy unijnych oraz w dziedzinie audytów
Ewa Milewska
Posiada 24-letnie doświadczenie w pracy w samorządzie oraz na rzecz samorządów lokalnych i regionalnych. Autorka/współautorka publikacji książkowych, artykułów, głównie o tematyce samorządowej, bezpieczeństwa i funduszy unijnych oraz dokumentów strategicznych.
Specjalistka ds. recyklingu i surowców wtórnych w Zakładzie Gospodarki Odpadami
Magdalena Dolińska
Od początku drogi zawodowej związana z gospodarką odpadami. Współpracuje z firmami z branży przetwarzania odpadów. Koordynuje działania zmierzające do osiągania poziomów recyklingu odpadów komunalnych.Związana z Międzygminnym Kompleksem Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. Z o.o. w Bydgoszczy.
Dyrektor ds. rozwoju w ARP e-Vehicles Sp. z o.o., od lipca 2022 Członek Zarządu tej Spółki
Piotr Śladowski
W 2021 roku został dyrektorem ds. rozwoju w ARP e-Vehicles Sp. z o.o., przedsiębiorstwie produkującym autobusy elektryczne.Absolwent wydziału organizacji i zarządzania Politechniki Łódzkiej w specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem oraz studiów doktoranckich Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Bydgoszczy ds. projektu Aktywne Miasta
Tomasz Dobrowolski
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Bydgoszczy ds. projektu Aktywne Miasta. Organizator imprez sportowych o charakterze lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.
Prezes Zarządu PGE Toruń S.A., Prezes Regionalnej Agencji Poszanowania Energii i Środowiska w Toruniu
Robert Kowalski
Posiada doświadczenie w zarządzaniu organizacją, rozwijaniu rynku ciepła oraz prowadzeniu procesów inwestycyjnych, w tym budowy toruńskiej elektrociepłowni gazowej. Pełni również funkcję prezesa Regionalnej Agencji Poszanowania Energii i Środowiska w Toruniu i jest członkiem rady Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.
Katedra Marketingu Instytutu Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ekspertka w RPO oraz NCBR
dr Agnieszka Smalec
Współpracuje z różnorodnymi podmiotami, w tym samorządami. Ekspertka w RPO oraz NCBR. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się m.in. na komunikacji marketingowej, w tym mediach społecznościowych; zarządzaniu wizerunkiem, marketingu terytorialnym, kreowaniu markia oraz badaniach marketingowych i analizach danych.
Zastępca Dyrektoraw spółce POLREGIO Kujawsko-Pomorski Zakład w Bydgoszczy
Piotr Landowski
Karierę w kolejnictwie rozpoczął w 1984 r. pracą na węźle PKP Gniezno. W 1998 r. objął stanowisko nacz. Sekcji Pasażerskiej w Gnieźnie w ramach Zakładu Przewozów Pasażerskich w Poznaniu W latach 2014 – 2021 był nacz. Sekcji Utrzymania Taboru Trakcyjnego w Toruniu w ramach struktur spółki POLREGIO Kujawsko – Pomorski Zakład w Bydgoszczy.
Dyrektor ds. rozwoju relacji społecznych w BGK
Remigiusz Ślipiec
Odpowiedzialny za wsparcie w pozyskiwaniu dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych
Starosta Lipnowski od 2006 r. Aktywnie działa na rzecz Powiatu Lipnowskiego, wdrażając szereg nowatorskich rozwiązań
Krzysztof Baranowski
Urodzony 18 września 1962 r. w Lipnie. W 2006 r. uzyskał tytuł magistra administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na tej też uczelni w 2008 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa europejskiego. Aktywnie działa na rzecz Powiatu Lipnowskiego, wdrażając szereg nowatorskich rozwiązań.
Wójt Gminy Nowa Karczma, Wiceprezes Związku Gmin Pomorskich
Andrzej Pollak
Wieloletni radny gminy i powiatu, a od 2010 r. jako Wójt Gminy Nowa Karczma z sukcesem i dużym poparciem społecznym realizuje swoje i mieszkańców marzenie o nowoczesnej gminie. Zaangażowany we wdrażanie Funduszy Europejskich - członek komitetów oceniających aplikacje w ramach RPO WP, LGR i LGD.
Ekspert w zakresie projektowania procesów rozwojowych i działalności edukacyjnej
Paweł Nowak
W latach 2019-2020 Członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości bezpośrednio odpowiedzialny m.in. zaorganizację Regionalnych Rad Przemysłu Przyszłości i współtworzenie programu naboru ekspertów z obszarów technologii przemysłu 4.0. Od 2021 r. Dyrektor Działu Zarządzania Wiedzą w FPPP; nadzoruje pracę grupy ekspertów Fundacji.
Ekspert ds. marketingu terytorialnego i politycznego, szkoleniowiec, wykładowca i konsultant
Robert Stępowski
Doradzasamorządowcom jak prowadzić skuteczną komunikację z mieszkańcami(wyborcami) i otoczeniem zewnętrznym: inwestorami oraz turystami. Twórca platformy "Marketing Miejsca" (2008 r.). Autor książek z zakresu marketingu terytorialnego i politycznego. Prowadzi działalność doradczą "Promocja Miast i Regionów" oraz "Wydawnictwo Autorskie".
Politolog, pracownik Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK, członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
dr Patryk Tomaszewski
Sekretarz Kujawsko-Pomorskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości. Autor ponad stu artykułów naukowych publikowanych w Polsce i zagranicą. Wykładowca i szkoleniowiec. Współautor książki (w druku) "Samorząd terytorialny w Polsce po 1989 r. Między upodmiotowieniem a upolitycznieniem".
Prawniczka, praktyczka w dziedzinie zamówień publicznych z blisko 20-letnim doświadczeniem
Kamila Mizeracka
Współautorka komentarza do ustawy Prawo zamówień publicznych, autorka książki o zakupach do 130 tysięcy złotych. Prezes Zarządu tworzącego się Stowarzyszenia Praktyków Zamówień Publicznych. Właścicielka butikowej kancelarii, szkoleniowiec, wykładowca.
Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy
Zygmunt Borkowski
Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.
Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej, odpowiedzialny za wdrażanie Rządowych Programów skierowanych do Seniorów
Paweł Klamka
Do zadań kierowanego przez niego Wydziału należy nadzór i kontrola jakości działalności domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy, przestrzeganie standardu usług świadczonych przez placówki oraz nadzór i kontrola jakości działalności placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i osobom w podeszłym wieku.
dr n. hum. w zakresie pedagogiki, pełnomocniczka Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Rodziny
Grażyna Szabelska
Adiunkt w Akademii Nauk Stosowanych w Wałczu. Autorka publikacji naukowych z zakresie pedagogiki społecznej, teorii wychowania i pedagogiki rodziny. Radna Rady Miasta Bydgoszczy.
Właściciel „Zamówienia Publiczne Andrzej Łukaszewicz”, od ponad 20 lat praktyk i teoretyk zagadnień z obszaru zamówień publicznych
Andrzej Łukaszewicz
Autor i współautor licznych publikacji z zakresu zamówień publicznych. Wykładowca studiów podyplomowych m.in. w: Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy. Szkoleniowiec i prelegent ogólnopolskich konferencji poświęconych tematyce zamówień publicznych. Członek Polskiego Stowarzyszenia Zamówień Publicznych.
Nieprzerwanie od 30 lat Wójt Gminy Terespol, zaangażowany w służbę publiczną i rozwój samorządności
Krzysztof Iwaniuk
Wielokrotnie nagradzany i odznaczany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 2019 r. Przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP. Od 1999 r. Przedstawiciel ZGWRP w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego; od 2021 r. jej Współprzewodniczący. Członek Europejskiego Komitetu Regionów od 2020 r.
Socjolog i antropolog społeczno-kulturowy, pracownik Katedry Studiów nad Społeczeństwem i Technologią Wydziału Humanistycznego AGH
dr hab. Jacek Gądecki
Zainteresowania badawcze: urban studies; badania na styku nauki, technologii i społeczeństwa (STS). Realizował badania m.in. w Bauhaus Dessau Foundation i na CUNY w Nowym Jorku (Stypendium Fulbrighta). Obecnie zaangażowany badawczo w zagadnienia związane z inteligentnym miastem (smart city), przestrzeniami innowacji oraz przestrzeniami pracy.
Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej odpowiedzialny za realizację przedsięwzięć społecznych o zasięgu regionalnym i krajowym
Adam Szponka
Od prawie 20 lat zaangażowany w zadania związane z wdrażaniem projektów finansowanych z Funduszy Europejskich. Pod jego rządami ROPS zrealizował wiele nagradzanych projektów, m.in. „Rodzina w Centrum”, czy „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”. Zaangażowany w działania antycovidowe, zarówno w obszarze społecznym, jak i medycznym oraz w pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Zastępca dyrektora ds. utrzymania w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Krakowie, doświadczony pracownik administracji samorządowej
Łukasz Pawlik
Przez cały czas związany z Krakowską zielenią, początkowo jako inspektor, a następnie kierownik Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa gdzie zajmował się sprawami ochrony zieleni, obecnie w ZZM odpowiada za jej utrzymanie. Pełni także obowiązki Miejskiego Architekta Krajobrazu w Krakowie.
Od 11 lat sołtyska wsi Mniszek i Nowe Marzy w gminie Dragacz
Dorota Dembińska
Radna w Radzie Gminy Dragacz od 2014 – wiceprzewodnicząca rady (2014-2018) i przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia. Animatorka społeczna, rolniczka.Działa w kilku organizacjach pozarządowych. Realizatorka kilkudziesęciu międzypokoleniowych projektów edukacyjnych na terenie sołectwa.
Managerka,edukatorka,ekspertka ds. rozwoju publiczności w instytucjach kultury.Dyrektorka Gdańskiego Archipelagu Kultury
Monika Dylewska-Libera
Absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie oraz Studiów Managerskich na UW, autorka programów edukacyjnych w muzeach i galeriach sztuki, aplikacji mobilnych przybliżających dziedzictwo kultury i sztuki oraz tekstów o kulturze. Współpracuje z artystami, społecznikami i kadrami kultury, prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży.
Architekt, urbanista, samorządowiec; Wiceprezydent Warszawy, Prezes ARK
Olgierd Dziekoński
Wiceminister Rozwoju Regionalnego i Budownictwa, Wiceminister Infrastruktury; Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP; 2010-2015 - koordynator doradców Prezydenta, Pełnomocnik Zarządu Woj. kujawsko-pomorskiego ds. Rozwoju Gospodarczego, Kierownik Projektu Regiogmina, Przewodniczący Rady Fundacji Miasto ZMP.
Rolnik, Poseł na Sejm RP VII, VIII i IX kadencji, Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP Andrzeju Dudzie
Jan Krzysztof Ardanowski
Rolnik, Poseł na Sejm RP VII, VIII i IX kadencji, Przewodniczący Izb Rolniczych-samorządu rolniczego 2003-2007, Wiceminister Rolnictwa 2005-2007, Doradca śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi 2018-20, Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP Andrzeju Dudzie.
Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Marcin Drogorób
Realizował m.in. Program Moje Boisko – Orlik 2012 (koordynator wojewódzki), „Obywatele dla Aktywności” – badanie stanu sportu na Kujawach i Pomorzu; współorganizator imprez rangi mistrzostw świata (lekkoatletyka), mistrzostw Europy (wioślarstwo); członek zespołu roboczego Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba; były dziennikarz sportowy.
Zastępczyni dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
Agnieszka Sosnowska
Absolwentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt oraz studiów podyplomowych z zakresu administracji publicznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz zarządzania środowiskiem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia od 2009 r.
Marcin Kowallek
Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia od 2009 r. Zakres jego pracy obejmuje wiele dziedzin funkcjonowania miasta, jak m.in. komunikacja miejska, gospodarka odpadami i energią czy nadzór drogowy.
Działacz młodzieżowy, Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Grzegorz Chodkowski
Działacz młodzieżowy, Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Członek Zespołu Stałego ds. Młodzieżowych Rad Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, Współprzewodniczący Stowarzyszenia Dolny Śląsk Przyszłości, inicjator i Radny I Kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Kamienna Góra.
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego od 2006 roku, stoi na czele Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Piotr Całbecki
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego od 2006 r., nieprzerwanie od czterech kadencji stoi na czele Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od 2012 r. Członek – Zastępca w Europejskim Komitecie Regionów. W latach 2015-2020 zasiadał w Narodowej Radzie Rozwoju. Jest członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.
Dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Tworzy przyjazne środowisko do komunikacji między biznesem a samorządem
Łukasz Szarszewski
Dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Poprzez liczne działania, w tym wykorzystanie nowoczesnych narzędzi medialnych, tworzy przyjazne środowisko dla przedsiębiorców do rozwoju ich firm oraz komunikacji między biznesem a samorządem.
Zastępca prezydenta miasta Torunia od 2020 r. Był inicjatorem m.in. budżetu obywatelskiego w Toruniu oraz programów prospołecznych
Paweł Gulewski
Zastępca prezydenta miasta Torunia od 2020 r. Wcześniej, jako radny, był inicjatorem m.in. budżetu obywatelskiego w Toruniu oraz programów prospołecznych. Obecnie skupia się na działaniach proekologicznych, związanych z rozwojem terenów zieleni i ochroną powietrza.
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie
Dr Maciej Kawecki
Powołany przez Komisję Europejską na funkcję Digital EU Ambassador. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej. Autor cyklu technologicznego w programie Dzień Dobry TVN, podcastu redakcji Onet oraz Komputer Świat „Technicznie Rzecz Biorąc”.
Radny Łodzi do 2019 r. Od 2019 r. poseł na Sejm RP. Od 2022 r. minister ds. samorządu terytorialnego
Min. Włodzimierz Tomaszewski
Od 1980 r. kier. org. w Solidarności. Od 1990 r. sekretarz Łodzi, Unii Metropolii Polskich, doradca Premiera, sekret. i czł. Komisji Wspólnej Rz. i ST. W latach 2000 – 2001 wiceminister rozwoju reg. i budow.; 2002-2010 pierwszy wiceprezydent Łodzi. Radny Łodzi do 2019 r. Od 2019 r. poseł na Sejm RP. Od 2022 r. minister ds. samorządu terytorialnego
Prezydent miasta Torunia, jeden z najbardziej doświadczonych polskich samorządowców, pełniący swą funkcję nieprzerwanie od 2002 r.
Michał Zaleski
Prezydentura Michała Zaleskiego to lata rozwoju miasta i realizacji wielu inwestycji wpływających na jakość życia mieszkańców Torunia, jak np. szkół i przedszkoli, obiektów sportowych i kulturalnych, dynamicznego rozwoju budownictwa mieszkaniowego, dróg i linii tramwajowych, a także rewitalizacji miejskich parków i terenów rekreacyjnych.
Dyrektorka Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, Wiceprzewodnicząca Komisji Sportu Związku Miast Polskich
Mariola Soczyńska
Od 17 lat związana ze sportem. Nadzoruje i koordynuje zadania w zakresie rozwoju i upowszechniania sportu seniorskiego, dzieci i młodzieży, sportu szkolnego, rekreacji, organizacji prestiżowych wydarzeń sportowych, rekreacyjnych oraz kreowania sportowego wizerunku miasta.
Wójt Gminy Cekcyn,Członek Rady Ekspertów ds. Optymalizacji Inwestycji Drogowych oraz Członek Zespołu Finansów KWRiST
Jacek Brygman
Wójt Gminy Cekcyn od 1998 r., Członek Rady Ekspertów ds. Optymalizacji Inwestycji Drogowych, Przewodniczący Konwentu Wójtów Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Członek doraźnego Zespołu ds. monitorowania finansów oświaty oraz zespołu ds. systemu wynagradzania nauczycieli i statusu pracy, Stały Członek Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.
Menadżerka, praktyczka, członkini zespołów i grup eksperckich związanych ze środkami europejskimi i rozwojem regionalnym
Kamila Radziecka
Od początku drogi zawodowej (2001) związana z procesami wykorzystania środków europejskich na potrzeby finansowania szeroko rozumianego rozwoju regionalnego i gospodarczego. Odpowiedzialna za wdrażanie pierwszego Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.
Projektant z 20-letnim stażem w branży IT.Lider zespołu Laboratorium User Experience w Sieci Łukasiewicz Poznański Instytut Technologiczny
Marcin Śpiewak
Projektant z 20-letnim stażem w branży IT. Posiada doświadczenie w projektach internetowych dotyczących e-commerce, serwisów ogłoszeniowych, finansów, VOD, portali oraz e-administracji. Lider zespołu Laboratorium User Experience w Sieci Łukasiewicz Poznański Instytut Technologiczny.
Dyrektorka Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Elżbieta Siemiątkowska
W samorządzie województwa zajmuje się wdrażaniem funduszy europejskich na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Pracowała przy wdrażaniu licznych programów aktywizacji, restrukturyzacji i modernizacji obszarów wiejskich. Członkini zespołów i grup roboczych, zaangażowanych w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.
Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Kultury ds. Profesjonalizacji i Wsparcia Sektora Kultury
Michał Rydzewski
Nadzoruje programy dotacyjne i projekty szkoleniowe NCK, adresowane do sektora kultury oraz projekt systemowy Konwersja cyfrowa domów kultury, finansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Pełni również funkcję koordynatora ds. dostępności w NCK.
Organizatorem Konferencji “Czas na regiON” jest Polska Press Grupa, największa grupa medialna w Polsce, wydawca 20 dzienników regionalnych, właściciel 23 serwisów regionalnych, lider na rynku prasy lokalnej. Nasi specjaliści są w każdym województwie, mieście, powiecie, gminie. Nasze media cieszą się zaufaniem od wielu lat.
Mamy doświadczenie w organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych, w tym konferencji, oraz setki zrealizowanych projektów na rzecz samorządów w całej Polsce.
Konferencję zorganizujemy w nowoczesnym, czterogwiazdkowym Hotelu Filmar, który każdego roku jest miejscem wielu ważnych spotkań biznesowych i kulturalnych, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego CAMERIMAGE.
Tylko dla uczestników Konferencji przygotowaliśmy promocję na nocleg w Hotelu Filmar. Podczas rezerwacji podaj hasło PolskaPress i otrzymaj zniżkę na nocleg ze śniadaniem.
W trakcie trwania konferencji istnieje swobodna możliwość zmiany sal i bloków tematycznych.
uczestników z całej Polski
200
ekspertów
50
prelekcje
22
ścieżki tematyczne każdego dnia
3
dni praktycznej wiedzy
2
Naszym celem jest inspirowanie samorządowców i ekspertów do dyskusji, poszukiwania odpowiedzi i nowatorskich rozwiązań na aktualne problemy, z którymi zmagają się jednostki samorządu terytorialnego, analizowanie trendów, i stworzenie swobodnej przestrzeni do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.
Sprawy społeczne i administracja
3.
Gospodarka i finanse
2.
Promocja i komunikacja
1.
3 bloki tematyczne:
Nad jakością merytoryczną wydarzenia czuwa Rada Programowa, pod kierownictwem organizatora Polska Press Grupa z udziałem partnerów strategicznych: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Toruń.
Konferencja samorządowa „Czas na regiON” to multitematyczna konferencja skierowana do samorządowców, pracowników jednostek samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, przedstawicieli instytucji, organizacji i spółek samorządowych oraz przedstawicieli administracji publicznej z całej Polski.
Pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie jako kierownik Działu Strategii i Programów Społecznych. Współautorka innowacyjnych modeli wdrażających rozwiązania dla osób z zespołem otępiennym oraz osób z zaburzeniami psychicznymi. Współpracuje z NGOs działającymi na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem.
AmistadMobile
Tomasz Ostrowski
Zawodowo związany z firmą AmistadMobile (strony www i aplikacje mobilne dla samorządów – głównie turystyczne, mapowe, route-planningowe). Absolwent UEK, UJ, SGH, prelegent konferencji i seminariów z zakresu wykorzystania nowych technologii w obszarach turystyki zrównoważonej, ekologicznego transportu, smartcity etc.
Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Rafał Pietrucień
Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Społecznych.
Dagmara Zielińska
Pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie jako kierownik Działu Strategii i Programów Społecznych. Współautorka innowacyjnych modeli wdrażających rozwiązania dla osób z zespołem otępiennym oraz osób z zaburzeniami psychicznymi. Współpracuje z NGOs działającymi na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem.
Zastępca dyrektora Instytutu Pokolenia
Mariusz Staniszewski
Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Autor książki „Polska wojna kulturowa”, były członek zarządu Polskiego Radia S.A. oraz prezes zarządu Techfilm sp. z o.o. Wcześniej zastępca red. nacz. tygodnika „Wprost”, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”, red. nacz. kwartalnika „Rzeczy Wspólne”. Kierował także działem krajowym „Rzeczpospolitej”.
Prezes Zarządu Energy-pro plus sp. z o.o.
Tomasz Lewandowski
Od wielu lat pomaga realizując projekty optymalizacji kosztów dystrybucji energii elektrycznej. Doradza jednostkom samorządowym, zakładom komunalnym i spółkom państwowym. Wyznaje zasadę, że pieniądze naprawdę leżą na ulicy.
Przewodniczący Rady Miasta Torunia nieprzerwanie od roku 2014
dr hab. Marcin Czyżniewski, prof. UMK
Nauczyciel akademicki na Wydziale Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK. Zajmuje się m.in. problemami politycznymi współczesnego świata, globalizacją i regionalizacją, komunikacją i przekazem medialnym w administracji.W 2022 r. zainicjował działania związane z ponownym powołaniem Młodzieżowej Rady Miasta Torunia.
Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich i wykładowca akademicki na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
dr hab. inż. Małgorzata Gotowska
Jest również Dyrektorem Instalacji Komunalnej i Prokurentem w przedsiębiorstwie Remondis Bydgoszcz Sp. z o.o. zajmującym się przetwarzaniem i zagospodarowaniem odpadów. Na co dzień zarządza instalacją do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych i pomysłodawczynią nowych rozwiązań w gospodarce odpadami.
Prezes Zarządu onlineIdea Sp. z o.o. sp. k., właściciela marki Markaterytorialna.pl
Maciej Kierzek
Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w zakresie wdrażania projektów informatycznych w JST. Aktywnie wspiera budowanie nowoczesnych marek terytorialnych.
Krajowy Konsultant Centrum Monitoringu i Prognozowania Jakości Powietrza, Airly
Jurand Saternus
Doradza polskim samorządom jak skutecznie wprowadzać założenia zrównoważonego rozwoju, szczególnie te ukierunkowane na problemy transformacji energetycznej. Uczestnik i panelista wielu kongresów i spotkań poświęconych tej tematyce. Z wykształcenia historyk, z zamiłowania ideowiec ekologiczny."
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Bydgoszczy ds. projektu Aktywne Miasta
Tomasz Dobrowolski
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Bydgoszczy ds. projektu Aktywne Miasta. Organizator imprez sportowych o charakterze lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.
Prezes Zarządu PGE Toruń S.A., Prezes Regionalnej Agencji Poszanowania Energii i Środowiska w Toruniu
Robert Kowalski
Posiada doświadczenie w zarządzaniu organizacją, rozwijaniu rynku ciepła oraz prowadzeniu procesów inwestycyjnych, w tym budowy toruńskiej elektrociepłowni gazowej. Pełni również funkcję prezesa Regionalnej Agencji Poszanowania Energii i Środowiska w Toruniu i jest członkiem rady Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.
Katedra Marketingu Instytutu Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ekspertka w RPO oraz NCBR
dr Agnieszka Smalec
Współpracuje z różnorodnymi podmiotami, w tym samorządami. Ekspertka w RPO oraz NCBR. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się m.in. na komunikacji marketingowej, w tym mediach społecznościowych; zarządzaniu wizerunkiem, marketingu terytorialnym, kreowaniu markia oraz badaniach marketingowych i analizach danych.
Dyrektor ds. rozwoju w ARP e-Vehicles Sp. z o.o., od lipca 2022 Członek Zarządu tej Spółki
Piotr Śladowski
W 2021 roku został dyrektorem ds. rozwoju w ARP e-Vehicles Sp. z o.o., przedsiębiorstwie produkującym autobusy elektryczne.Absolwent wydziału organizacji i zarządzania Politechniki Łódzkiej w specjalności zarządzanie przedsiębiorstwem oraz studiów doktoranckich Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Specjalistka ds. recyklingu i surowców wtórnych w Zakładzie Gospodarki Odpadami
Magdalena Dolińska
Od początku drogi zawodowej związana z gospodarką odpadami. Współpracuje z firmami z branży przetwarzania odpadów. Koordynuje działania zmierzające do osiągania poziomów recyklingu odpadów komunalnych.Związana z Międzygminnym Kompleksem Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. Z o.o. w Bydgoszczy.
Zastępca Dyrektoraw spółce POLREGIO Kujawsko-Pomorski Zakład w Bydgoszczy
Piotr Landowski
Karierę w kolejnictwie rozpoczął w 1984 r. pracą na węźle PKP Gniezno. W 1998 r. objął stanowisko nacz. Sekcji Pasażerskiej w Gnieźnie w ramach Zakładu Przewozów Pasażerskich w Poznaniu W latach 2014 – 2021 był nacz. Sekcji Utrzymania Taboru Trakcyjnego w Toruniu w ramach struktur spółki POLREGIO Kujawsko – Pomorski Zakład w Bydgoszczy.
Dyrektor ds. rozwoju relacji społecznych w BGK
Remigiusz Ślipiec
Odpowiedzialny za wsparcie w pozyskiwaniu dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych
Dyrektorka Biura Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, specjalistka w zakresie funduszy unijnych oraz w dziedzinie audytów
Ewa Milewska
Posiada 24-letnie doświadczenie w pracy w samorządzie oraz na rzecz samorządów lokalnych i regionalnych. Autorka/współautorka publikacji książkowych, artykułów, głównie o tematyce samorządowej, bezpieczeństwa i funduszy unijnych oraz dokumentów strategicznych.
Starosta Lipnowski od 2006 r. Aktywnie działa na rzecz Powiatu Lipnowskiego, wdrażając szereg nowatorskich rozwiązań
Krzysztof Baranowski
Urodzony 18 września 1962 r. w Lipnie. W 2006 r. uzyskał tytuł magistra administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na tej też uczelni w 2008 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa europejskiego. Aktywnie działa na rzecz Powiatu Lipnowskiego, wdrażając szereg nowatorskich rozwiązań.
Wójt Gminy Nowa Karczma, Wiceprezes Związku Gmin Pomorskich
Andrzej Pollak
Wieloletni radny gminy i powiatu, a od 2010 r. jako Wójt Gminy Nowa Karczma z sukcesem i dużym poparciem społecznym realizuje swoje i mieszkańców marzenie o nowoczesnej gminie. Zaangażowany we wdrażanie Funduszy Europejskich - członek komitetów oceniających aplikacje w ramach RPO WP, LGR i LGD.
Radny Łodzi do 2019 r. Od 2019 r. poseł na Sejm RP. Od 2022 r. minister ds. samorządu terytorialnego
Min. Włodzimierz Tomaszewski
Prezydentura Michała Zaleskiego to lata rozwoju miasta i realizacji wielu inwestycji wpływających na jakość życia mieszkańców Torunia, jak np. szkół i przedszkoli, obiektów sportowych i kulturalnych, dynamicznego rozwoju budownictwa mieszkaniowego, dróg i linii tramwajowych, a także rewitalizacji miejskich parków i terenów rekreacyjnych.
Prezes Instytutu Lema. Prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie
Dr Maciej Kawecki
Prezydentura Michała Zaleskiego to lata rozwoju miasta i realizacji wielu inwestycji wpływających na jakość życia mieszkańców Torunia, jak np. szkół i przedszkoli, obiektów sportowych i kulturalnych, dynamicznego rozwoju budownictwa mieszkaniowego, dróg i linii tramwajowych, a także rewitalizacji miejskich parków i terenów rekreacyjnych.
Ekspert ds. marketingu terytorialnego i politycznego, szkoleniowiec, wykładowca i konsultant
Robert Stępowski
Doradzasamorządowcom jak prowadzić skuteczną komunikację z mieszkańcami(wyborcami) i otoczeniem zewnętrznym: inwestorami oraz turystami. Twórca platformy "Marketing Miejsca" (2008 r.). Autor książek z zakresu marketingu terytorialnego i politycznego. Prowadzi działalność doradczą "Promocja Miast i Regionów" oraz "Wydawnictwo Autorskie".
Politolog, pracownik Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK, członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju
dr Patryk Tomaszewski
Sekretarz Kujawsko-Pomorskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości. Autor ponad stu artykułów naukowych publikowanych w Polsce i zagranicą. Wykładowca i szkoleniowiec. Współautor książki (w druku) "Samorząd terytorialny w Polsce po 1989 r. Między upodmiotowieniem a upolitycznieniem".
Ekspert w zakresie projektowania procesów rozwojowych i działalności edukacyjnej
Paweł Nowak
W latach 2019-2020 Członek Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości bezpośrednio odpowiedzialny m.in. zaorganizację Regionalnych Rad Przemysłu Przyszłości i współtworzenie programu naboru ekspertów z obszarów technologii przemysłu 4.0. Od 2021 r. Dyrektor Działu Zarządzania Wiedzą w FPPP; nadzoruje pracę grupy ekspertów Fundacji.
Prawniczka, praktyczka w dziedzinie zamówień publicznych z blisko 20-letnim doświadczeniem
Kamila Mizeracka
Współautorka komentarza do ustawy Prawo zamówień publicznych, autorka książki o zakupach do 130 tysięcy złotych. Prezes Zarządu tworzącego się Stowarzyszenia Praktyków Zamówień Publicznych. Właścicielka butikowej kancelarii, szkoleniowiec, wykładowca.
Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy
Zygmunt Borkowski
Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.
Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej, odpowiedzialny za wdrażanie Rządowych Programów skierowanych do Seniorów
Paweł Klamka
Do zadań kierowanego przez niego Wydziału należy nadzór i kontrola jakości działalności domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy, przestrzeganie standardu usług świadczonych przez placówki oraz nadzór i kontrola jakości działalności placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i osobom w podeszłym wieku.
Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski
Józef Ramlau
Sekretarz miasta Toruń (1996- 2002 r.), radny powiatu toruńskiego (1998-2002 r.), Wojewoda Kujawsko-Pomorski (2006 r.). Dyrektor oddziału Pomorskiej Strefy Ekonomicznej w Łysomicach (2007-2008 r.), pełnomocnik zarządu Spółki ProNatura w Bydgoszczy (2004- 2012 r.), sekretarz gminy Unisław (2012-2014 r.). Od stycznia 2016 r. Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski.
Pracowniczka naukowa UMK w Toruniu, specjalizuje się w badaniach procesów i struktur osadnictwa miejskiego
prof. Daniela Szymańska
Specjalistka z zakresu zagadnień ludnościowych oraz zrównoważonego rozwoju miast i regionów.Jest autorką i współautorką wielu książek i artykułów wydanych w prestiżowych krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych; członkinią Prezydium Komitetu Nauk Demograficznych PAN; Rady Naukowej IGiPZ PAN.
dr n. hum. w zakresie pedagogiki, pełnomocniczka Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Rodziny
Grażyna Szabelska
Adiunkt w Akademii Nauk Stosowanych w Wałczu. Autorka publikacji naukowych z zakresie pedagogiki społecznej, teorii wychowania i pedagogiki rodziny. Radna Rady Miasta Bydgoszczy.
Dyrektorka Biura Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w Urzędzie Miasta Bydgoszczy
Izabela Szczesik-Zobek
Ekonomistka z tytułem MBA. Ponad 15-letnie doświadczenie związane z wykorzystaniem i wdrażaniem środków unijnych. Od 7 lat odpowiedzialna za pracę i współpracę w ramach MOF Bydgoszczy i Torunia oraz procesów przygotowujących Miasto Bydgoszcz do pełnienia funkcji Instytucji Pośredniczącej dla Programu Regionalnego RPO 2014-2020 i FEdKP 2021-2027.
Właściciel „Zamówienia Publiczne Andrzej Łukaszewicz”, od ponad 20 lat praktyk i teoretyk zagadnień z obszaru zamówień publicznych
Andrzej Łukaszewicz
Autor i współautor licznych publikacji z zakresu zamówień publicznych. Wykładowca studiów podyplomowych m.in. w: Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy. Szkoleniowiec i prelegent ogólnopolskich konferencji poświęconych tematyce zamówień publicznych. Członek Polskiego Stowarzyszenia Zamówień Publicznych.
Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Prezesował zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Czarnoziem na Soli"
Mikołaj Bogdanowicz
Wojewoda Kujawsko-Pomorski od 2015 r. W latach 2007-2011 był prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego "Gniewkowo". Przez 5 lat pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Kruszwicy. Przez jedną kadencję był radnym powiatu inowrocławskiego. Prezesował zarządowi Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Czarnoziem na Soli".
Rolnik, Poseł na Sejm RP VII, VIII i IX kadencji, Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP Andrzeju Dudzie
Jan Krzysztof Ardanowski
Rolnik, Poseł na Sejm RP VII, VIII i IX kadencji, Przewodniczący Izb Rolniczych-samorządu rolniczego 2003-2007, Wiceminister Rolnictwa 2005-2007, Doradca śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi 2018-20, Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP Andrzeju Dudzie.
Naczelniczka Wydziału Promocji i Zieleni Miejskiej Urzędu Miasta Rumia
Anna Borys
Zawodowo skupia się na tworzeniu nowych skwerów i rewitalizacji zapomnianych obszarów.
Inicjatorka projektu społeczno-biznesowego „Zieleń na mur beton”.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.
Wójt Gminy Cekcyn,Członek Rady Ekspertów ds. Optymalizacji Inwestycji Drogowych oraz Członek Zespołu Finansów KWRiST
Jacek Brygman
Wójt Gminy Cekcyn od 1998 r., Członek Rady Ekspertów ds. Optymalizacji Inwestycji Drogowych, Przewodniczący Konwentu Wójtów Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Członek doraźnego Zespołu ds. monitorowania finansów oświaty oraz zespołu ds. systemu wynagradzania nauczycieli i statusu pracy, Stały Członek Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego od 2006 roku, stoi na czele Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Piotr Całbecki
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego od 2006 r., nieprzerwanie od czterech kadencji stoi na czele Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Od 2012 r. Członek – Zastępca w Europejskim Komitecie Regionów. W latach 2015-2020 zasiadał w Narodowej Radzie Rozwoju. Jest członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.
Animator kultury, pedagog, menadżer, działacz organizacji pozarządowych
Marcin Celiński
Od 2016 r. kieruje Sokołowskim Ośrodkiem Kultury (woj. mazowieckie) - dużą i prężną placówką prowadzącą szeroką działalność regionalną. Ukończył studia pedagogiczne, zarządzanie oświatą, studia menadżerskie oraz EMBA. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako instruktor ośrodka harcerskiego, nauczyciel przedmiotów artystycznych i dyrektor liceum ogólnokształcącego.
Działacz młodzieżowy, Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Grzegorz Chodkowski
Działacz młodzieżowy, Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Członek Zespołu Stałego ds. Młodzieżowych Rad Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych, Współprzewodniczący Stowarzyszenia Dolny Śląsk Przyszłości, inicjator i Radny I Kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Kamienna Góra.
Od 11 lat sołtyska wsi Mniszek i Nowe Marzy w gminie Dragacz
Dorota Dembińska
Radna w Radzie Gminy Dragacz od 2014 – wiceprzewodnicząca rady (2014-2018) i przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia. Animatorka społeczna, rolniczka.Działa w kilku organizacjach pozarządowych. Realizatorka kilkudziesęciu międzypokoleniowych projektów edukacyjnych na terenie sołectwa.
Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Marcin Drogorób
Realizował m.in. Program Moje Boisko – Orlik 2012 (koordynator wojewódzki), „Obywatele dla Aktywności” – badanie stanu sportu na Kujawach i Pomorzu; współorganizator imprez rangi mistrzostw świata (lekkoatletyka), mistrzostw Europy (wioślarstwo); członek zespołu roboczego Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba; były dziennikarz sportowy.
Managerka,edukatorka,ekspertka ds. rozwoju publiczności w instytucjach kultury.Dyrektorka Gdańskiego Archipelagu Kultury
Monika Dylewska-Libera
Absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie oraz Studiów Managerskich na UW, autorka programów edukacyjnych w muzeach i galeriach sztuki, aplikacji mobilnych przybliżających dziedzictwo kultury i sztuki oraz tekstów o kulturze. Współpracuje z artystami, społecznikami i kadrami kultury, prowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży.
Architekt, urbanista, samorządowiec; Wiceprezydent Warszawy, Prezes ARK
Olgierd Dziekoński
Wiceminister Rozwoju Regionalnego i Budownictwa, Wiceminister Infrastruktury; Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP; 2010-2015 - koordynator doradców Prezydenta, Pełnomocnik Zarządu Woj. kujawsko-pomorskiego ds. Rozwoju Gospodarczego, Kierownik Projektu Regiogmina, Przewodniczący Rady Fundacji Miasto ZMP.
Prezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, Członek Rady Ekspertów ds. optymalizacji procesu realizacji inwestycji kolejowych
Adrian Furgalski
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ. Doradca Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w latach 1998-2000, doradca Dyrektora Naczelnego PP "Porty Lotnicze" ds. reformy strukturalnej. Przewodniczący Zarządu związku pracodawców Forum Kolejowe Railway Business Forum. CzłonekRady Ekspertów przy ministrze infrastruktury.
Socjolog i antropolog społeczno-kulturowy, pracownik Katedry Studiów nad Społeczeństwem i Technologią Wydziału Humanistycznego AGH
dr hab. Jacek Gądecki
Zainteresowania badawcze: urban studies; badania na styku nauki, technologii i społeczeństwa (STS). Realizował badania m.in. w Bauhaus Dessau Foundation i na CUNY w Nowym Jorku (Stypendium Fulbrighta). Obecnie zaangażowany badawczo w zagadnienia związane z inteligentnym miastem (smart city), przestrzeniami innowacji oraz przestrzeniami pracy.
Dyrektorka Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy, w którym pracuje od ponad 10 lat, kontynuując działalność naukowo-badawczą
dr Wiesława Gierańczyk
Absolwentka geografii na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMK w Toruniu. Od ponad 10 lat pracuje w Urzędzie Statystycznym w Bydgoszczy. Od 5 lat jest jego Dyrektorką. Swoje działania ogniskuje wokół rozwijania specjalizacji Urzędu, tj. ogólnokrajowych zadań na rzecz statystyki publicznej w obszarach statystyki rynku pracyoraz wynagrodzeń i kosztów pracy.
Zastępca prezydenta miasta Torunia od 2020 r. Był inicjatorem m.in. budżetu obywatelskiego w Toruniu oraz programów prospołecznych
Paweł Gulewski
Zastępca prezydenta miasta Torunia od 2020 r. Wcześniej, jako radny, był inicjatorem m.in. budżetu obywatelskiego w Toruniu oraz programów prospołecznych. Obecnie skupia się na działaniach proekologicznych, związanych z rozwojem terenów zieleni i ochroną powietrza.
Nieprzerwanie od 30 lat Wójt Gminy Terespol, zaangażowany w służbę publiczną i rozwój samorządności
Krzysztof Iwaniuk
Wielokrotnie nagradzany i odznaczany m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 2019 r. Przewodniczący Związku Gmin Wiejskich RP. Od 1999 r. Przedstawiciel ZGWRP w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego; od 2021 r. jej Współprzewodniczący. Członek Europejskiego Komitetu Regionów od 2020 r.
Prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego, Wiceprzewodniczący Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego
Mieczysław Kieca
Od 2006 r. prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego, od 2014 r. Przewodniczący Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego (obecnie wice przewodniczący), członek Zespołu Ustrojowego przy Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego od 2015 r., członek Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów od 2015 r.
Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia od 2009 r.
Marcin Kowallek
Dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia od 2009 r. Zakres jego pracy obejmuje wiele dziedzin funkcjonowania miasta, jak m.in. komunikacja miejska, gospodarka odpadami i energią czy nadzór drogowy.
Wójt Gminy Kobylnica od 1998 roku, Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej
Leszek Kuliński
Wiceprezes Zarządu Związku Gmin Pomorskich, absolwent Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego o specjalności politologia oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie o specjalności finanse publiczne państwa, zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień dla kobylnickiego samorządu.
Międzynarodowy ekspert marketingu terytorialnego, pasjonat brandingu i rozwoju miast
Adam Mikołajczyk
Z dziedziną doradztwa strategicznego dla sfery publicznej związany od ponad 20 lat. Jeden z pierwszych w Polsce twórców strategii marketingowo-brandingowych i dot. rozwoju turystycznego miast i regionów. Prezes zarządu Fundacji Best Place – Europejskiego Instytutu Marketingu Miejsc, organizacji eksperckiej świadczącej usługi doradcze dla miast i regionów.
Wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.Aktywnie współpracuje ze środowiskiem kombatanckim
Zbigniew Ostrowski
Wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Odpowiedzialny za edukację, rozwój gospodarczy, nadzór właścicielski, cyfryzację, certyfikację funduszy europejskich. Aktywnie współpracuje ze środowiskiem kombatanckim, będąc wyróżniany licznymi odznaczeniami.
Zastępca dyrektora ds. utrzymania w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Krakowie, doświadczony pracownik administracji samorządowej
Łukasz Pawlik
Przez cały czas związany z Krakowską zielenią, początkowo jako inspektor, a następnie kierownik Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa gdzie zajmował się sprawami ochrony zieleni, obecnie w ZZM odpowiada za jej utrzymanie. Pełni także obowiązki Miejskiego Architekta Krajobrazu w Krakowie.
Skarbniczka miasta od 2022 r., wcześniej przez 9 lat pełniła funkcję dyrektorki Wydziału Budżetu w Urzędzie Miasta Torunia
Aneta Pietrzak
Skarbniczka miasta od 2022 r., wcześniej przez 9 lat pełniła funkcję dyrektorki Wydziału Budżetu w Urzędzie Miasta Torunia. Zna na wylot różne aspekty funkcjonowania miasta od strony finansowej.
Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Członkini Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw RP
Elżbieta Piniewska
Zasiada w Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego od 2010 r., od 2019 r. jest jego przewodniczącą. Reprezentuje okręg wyborczy nr 5 obejmujący powiaty inowrocławski, mogileński, nakielski i żniński. Członkini Zgromadzenia Ogólnego ZWRP, gdzie pracuje w Komisji ds. Nauki, Edukacji i Sportu. Od 2013 r. nosi honorowy tytuł profesora oświaty.
Menadżerka, praktyczka, członkini zespołów i grup eksperckich związanych ze środkami europejskimi i rozwojem regionalnym
Kamila Radziecka
Od początku drogi zawodowej (2001) związana z procesami wykorzystania środków europejskich na potrzeby finansowania szeroko rozumianego rozwoju regionalnego i gospodarczego. Odpowiedzialna za wdrażanie pierwszego Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.
Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Kultury ds. Profesjonalizacji i Wsparcia Sektora Kultury
Michał Rydzewski
Nadzoruje programy dotacyjne i projekty szkoleniowe NCK, adresowane do sektora kultury oraz projekt systemowy Konwersja cyfrowa domów kultury, finansowany ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Pełni również funkcję koordynatora ds. dostępności w NCK.
Założyciel i prezydent Centrum im. Adama Smitha – Pierwszego Niezależnego Instytutu w Polsce
Andrzej Sadowski
Jeden z założycieli Zespołu Badań nad Myślą Konserwatywną i Liberalną na Uniwersytecie Warszawskimi Zespołu Studiów Ekonomicznych im. Adama Smitha. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP - 2009-2010 i 2015-2020.Członek Rady Naukowej Ośrodka Badań nad Przedsiębiorczością Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Dyrektorka Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Elżbieta Siemiątkowska
W samorządzie województwa zajmuje się wdrażaniem funduszy europejskich na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Pracowała przy wdrażaniu licznych programów aktywizacji, restrukturyzacji i modernizacji obszarów wiejskich. Członkini zespołów i grup roboczych, zaangażowanych w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.
Radca generalny w Departamencie Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Zamówień Publicznych
Marcin Skowron
Radca generalny w Departamencie Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Zamówień Publicznych z 17-letnim doświadczeniem w zamówieniach publicznych i 15-letnim doświadczeniem w zakresie zrównoważonej polityki zamówień publicznych.
Dyrektorka Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia, Wiceprzewodnicząca Komisji Sportu Związku Miast Polskich
Mariola Soczyńska
Od 17 lat związana ze sportem. Nadzoruje i koordynuje zadania w zakresie rozwoju i upowszechniania sportu seniorskiego, dzieci i młodzieży, sportu szkolnego, rekreacji, organizacji prestiżowych wydarzeń sportowych, rekreacyjnych oraz kreowania sportowego wizerunku miasta.
Zastępczyni dyrektora Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
Agnieszka Sosnowska
Absolwentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt oraz studiów podyplomowych z zakresu administracji publicznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz zarządzania środowiskiem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Dyrektorka Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Toruniu. Specjalistka w dziedzinie urbanistyki, nadzoruje rozwój przestrzenny miasta
Anna Stasiak
Od blisko przeszło dwudziestu lat związana z Miejską Pracownią Urbanistyczną w Toruniu, obecnie jako jej dyrektorka. Specjalistka w dziedzinie urbanistyki, nadzoruje rozwój przestrzenny Torunia, uwzględniając takie aspekty, jak ład przestrzenny, walory architektoniczne i krajobrazowe oraz oczekiwania mieszkańców wyrażane podczas konsultacji społecznych.
Dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Tworzy przyjazne środowisko do komunikacji między biznesem a samorządem
Łukasz Szarszewski
Dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Poprzez liczne działania, w tym wykorzystanie nowoczesnych narzędzi medialnych, tworzy przyjazne środowisko dla przedsiębiorców do rozwoju ich firm oraz komunikacji między biznesem a samorządem.
Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej odpowiedzialny za realizację przedsięwzięć społecznych o zasięgu regionalnym i krajowym
Adam Szponka
Od prawie 20 lat zaangażowany w zadania związane z wdrażaniem projektów finansowanych z Funduszy Europejskich. Pod jego rządami ROPS zrealizował wiele nagradzanych projektów, m.in. „Rodzina w Centrum”, czy „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”. Zaangażowany w działania antycovidowe, zarówno w obszarze społecznym, jak i medycznym oraz w pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Profesor w Katedrze Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej UŁ, specjalista w zakresie demografii, gerontologii i polityki społecznej
dr hab. Piotr Szukalski
Członek Komitetu Prognoz PAN i Komitetu Nauk Demograficznych PAN. Wiceprzewodniczący Rady ds. Polityki Senioralnej przy Ministrze Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Od 2017 r. członek Rządowej Rady Ludnościowej przy Prezesie Rady Ministrów RP. W latach 2016-2020 członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.
Projektant z 20-letnim stażem w branży IT.Lider zespołu Laboratorium User Experience w Sieci Łukasiewicz Poznański Instytut Technologiczny.
Marcin Śpiewak
Projektant z 20-letnim stażem w branży IT. Posiada doświadczenie w projektach internetowych dotyczących e-commerce, serwisów ogłoszeniowych, finansów, VOD, portali oraz e -administracji. Lider zespołu Laboratorium User Experience w Sieci Łukasiewicz Poznański Instytut Technologiczny.
Prezydent miasta Torunia, jeden z najbardziej doświadczonych polskich samorządowców, pełniący swą funkcję nieprzerwanie od 2002 r.
Michał Zaleski
Prezydentura Michała Zaleskiego to lata rozwoju miasta i realizacji wielu inwestycji wpływających na jakość życia mieszkańców Torunia, jak np. szkół i przedszkoli, obiektów sportowych i kulturalnych, dynamicznego rozwoju budownictwa mieszkaniowego, dróg i linii tramwajowych, a także rewitalizacji miejskich parków i terenów rekreacyjnych.
Temat zamykający konferencję: Trendy społeczne, ekonomiczne, technologiczne i ekologiczne, które będą wpływać na przyszłość gmin.
13:30 - 15:00
Temat otwierający drugi dzień konferencji: Nowa perspektywa unijna: potrzeby i wyzwania
10:30
Obiad
15:00
Przerwa kawowa
13:15 - 13:30
Przerwa kawowa
11:30 - 11:45
Rozpoczęcie bloków tematycznych
11:45
SALA 3
Administracja i sprawy społeczne
SALA 2
Gospodarka i finanse
Promocja i komunikacja
SALA 1
12:00 - 16:10
Podsumowanie I dnia konferencji: Transport publiczny i jego wpływ na rozwój miast oraz wsi.
16:30 - 17:45
Panel otwierający: Co wpływa na jakość życia mieszkańców?
10:30 - 11:45
Przerwa kawowa
16:15 - 16:30
Przerwa kawowa
11:45 - 12:00
Rozpoczęcie bloków tematycznych
12:00
Oficjalne otwarcie
10:00
Rejestracja
9:00 - 10:00
Dzień 1
Dzień 1
Dzień 2
Dzień 2
Wybieraj spośród 2 dni i 3 ścieżek tematycznych.
Zapoznaj się z tematami I edycji konferencji
PROGRAM
Czas na regiON
Dziękujemy za udział w konferencji
PATRONI MEDIALNI
Partnerzy strategiczni
PARTNERZY
Organizator
Wspierają nas:
Tylko dla uczestników Konferencji przygotowaliśmy promocję na nocleg w Hotelu Filmar. Podczas rezerwacji podaj hasło PolskaPress i otrzymaj zniżkę na nocleg ze śniadaniem.
Organizatorem Konferencji “Czas na regiON” jest Polska Press Grupa, największa grupa medialna w Polsce, wydawca 20 dzienników regionalnych, właściciel 23 serwisów regionalnych, lider na rynku prasy lokalnej. Nasi specjaliści są w każdym województwie, mieście, powiecie, gminie. Nasze media cieszą się zaufaniem od wielu lat.
Mamy doświadczenie w organizacji wydarzeń biznesowych i kulturalnych, w tym konferencji, oraz setki zrealizowanych projektów na rzecz samorządów w całej Polsce.
Konferencję zorganizujemy w nowoczesnym, czterogwiazdkowym Hotelu Filmar, który każdego roku jest miejscem wielu ważnych spotkań biznesowych i kulturalnych, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego CAMERIMAGE.